גירושין בגישור או בהליך משפטי?

האופן שבו אנשים מתגרשים בישראל עבר תהפוכה משמעותית בשנים האחרונות. במקום שכל תיק גירושין שבו יש סכסוך קטן יגיע לבית משפט, נשלח הזוג לגישור במטרה למצוא את מתווה הגירושין הטוב ביותר. גישור חובה הוא תהליך חיובי בעיקרו, שהתוצאות שלו נראות בשטח. הרבה יותר אנשים מגיעים להסכמות, ויש אפילו זוגות שמנסים ולחזור למערכת היחסים. עם זאת, עדיין יש לא מעט זוגות שנפגשים בבית המשפט, בהליך שהוא גם יקר וגם מורכב מאוד רגשית. לשאלה מה עדיף – גירושין בגישור או בהליך משפטי קשה, יש כמובן תשובה אחת מועדפת, אך בסופו של יום – הרבה תלוי גם בנסיבות הפרטניות של בני הזוג.

מה עדיף – גירושין בגישור או בהליך משפטי?

הגשת תביעת גירושין בישראל מאז שנת 2016 כוללת, כאמור, הליך גישור חובה. הגישור יכול להתקיים בשני אופנים – עם מגרש מטעם בית המשפט, או עם הליך גישור פרטי. בית המשפט מאפשר לאנשים להשתמש בשירותי גישור דרך יחידת הסיוע שלו, עם עובדים סוציאליים שמנסים לסייע להגיע לעמק השווה.

התהליך הוא ללא עלות, וכזה שכולל בין מפגש אחד לארבעה. למפגש הראשון מגיע הזוג ללא עורכי דין, ומנסה לפתור זאת בעצמו. ניתן להגיע ל – 4 מפגשים בתוך 45 יום, או לחתום על ויתור לאחר המפגש הראשון, אם הפערים הם גדולים מדי.

 

גירושין בגישור – פתרון שאינו בהכרח מתאים לכל זוג

הליך גישור יכול להיות מתסכל מאוד, מכיוון שהוא מפגיש בין אנשים שלאו דווקא מחבבים אחד את השני, עם קרע מובנה ביחסים שלהם. את הגישור מנסה לעשות עובד סוציאלי, ללא הכשרה ספציפית לנושא, דבר שרק מוסיף אש למדורה.

בתום 4 המפגשים, אם אכן התרחשו, וכאשר לא מצליחים להגיע להסכם, יש לצד שהגיש את הבקשה הראשונית, את הזכות לתבוע בבית המשפט במשך 30 הימים שלאחר התהליך. חשוב לציין כי התהליך הוא חסוי, ושום דבר שנאמר בהליך הגישור לא יכול לבוא כנגדו של הדובר במהלך המשפט.

 

לבחירה בגירושין בגישור או בהליך משפטי יש השפעות מרחיקות לכת

כאשר אנשים מתלבטים בין הליך גירושין בגישור או בהליך משפטי הם צריכים לקחת בחשבון את השפעות ארוכות הטווח. כאשר הולכים על הליך משפטי, יש הוצאות כספיות משמעותיות, וההליך יכול להימשך הרבה זמן. שנית, קשה לדעת איזה סוג של שופט ישפוט במשפט, ומה טיב עורך הדין של הצד השני.

גירושין בגישור או בהליך משפטי
גירושין בגישור או בהליך משפטי

אפשר להישאר קירחים משני הצדדים מבלי יכולת להשיב, וזה יכול להיות מאוד מתסכל. הליך גישור, ולבטח נעשה באמצעות עורך דין גירושין מומחה, הוא כמובן הליך מומלץ לסיטואציה שכזו.

 

גירושין בגישור או בהליך משפטי? זו שאלה לעורך דין גירושין

הליך גישור באמצעות עו"ד גירושין הוא הליך שהוא אמנם אינו חינמי כמו ההליך עם צוות הסיוע של בית המשפט, אך הוא כזה שיכול לחסוך הרבה מאוד כסף וכאב ראש. כאשר מבצעים את ההליך עם עורך דין גירושין מגלים מהר מאוד כי עורך הדין מגיע במטרה לפתור את הבעיה במהרה.

בניגוד לעובד הסוציאלי של בית המשפט, לעורך דין טוב יש את הכלים והניסיון לסיים את התהליך במהרה, לקדם תהליכים ולסייע לזוג להגיע לעמק השווה בעזרת יצירתיות ואסרטיביות. לכן, לשאלה של גירושין בגישור או בהליך משפטי מתיש, אין ספק כי גישור אצל עו"ד גירושין זוהי כמובן האופציה הטובה ביותר.

 

גירושין בגישור כהליך פרטי

הליך גישור אצל עו"ד גירושין הוא נוח, לא רק כי ההליך הוא מקצועי יותר, אלא גם בגלל העובדה שיש התחשבות בזוג וברצונות שלו, מועדי הפגישות הם נוחים, וכל האווירה היא הרבה יותר מקצועית, ולא לחוצה כמו אצל יחידת הסיוע. יש חתירה להשיג פתרון רק בעצם הפנייה לעורך הדין, וזאת בניגוד לחובה שמרגישים כאשר פונים אל בית המשפט.

חשוב להבין, הליך משפטי הוא המוצא האחרון, ויכול להתנהל בניגוד לציפיות ובאופן בלתי צפוי. לכן, כל עוד השליטה בידיכם, חשוב שתקחו אותה.

 

כיצד עורך דין גירושין יכול להקל עליכם במסגרת הגישור?

הקושי שבגירושין מתחיל עוד במהלך הנישואים. מתחילים הוויכוחים או שנוצר משבר פתאומי שקשה מאוד לטפל בו. הקושי ממשיך עם הליך גירושין שהוא די מורכב, בו צריכים להתנהל בצורה כזו או אחרת מול בן הזוג, שאותו או אותה, בחלק מהמקרים, לא בדיוק אוהבים.

הליך גישור הוא הליך שמצריך הידברות, ולא כולם מוכנים לכך בנקודת הזמן בה יש לבצע את ההליך. לכן, כאשר עובדים עם עורך דין גירושין אשר מכיר את התחום ויודע כיצד להתנהל במקצועיות ועדינות, אפשר לצאת עם תוצאות טובות, ובמינימום קושי נפשי.

 

גישור גירושין בעזרת עו"ד מניב מחויבות רבה יותר להשגת הסכמות

כאשר אנשים נשאלים לגבי גירושין בגישור או בהליך משפטי הם צריכים לקחת בחשבון את העניין הכלכלי. נכון, הליך גישור מקצועי הוא אינו חינמי, בניגוד לפתרון שמציע בית המשפט, אך חשוב לזכור, שכאשר הולכים להליך משפטי, צריך לשכור עורך דין, ואפשר גם להפסיד בענק ולכן, זוהי ריזיקה שקשה מאוד לקחת.

ההליך המשפטי הוא לבסוף יקר יותר, ומורכב הרבה יותר. בנוסף, כאשר שוכרים את שירותיו של עורך דין גירושין, ישנה הרגשת חובה לסיים את התהליך על הצד הטוב ביותר, וזאת בניגוד להליך הגישור של בית המשפט.

 

אז מה עדיף: גירושין בגישור או בהליך משפטי?

זוגות רבים צוברים נכסים וכספים במהלך השנים, ואף מביאים ילדים. הצורך בהליך מסודר שיחלק את הרכוש ואת המשמורת הוא חשוב מאוד, ולכן חשוב לא להתפשר או ללכת לתהליכים שהם לא מקצועיים. הליך גישור מסודר אשר נערך אצל עורך דין גירושין הוא קריטי להמשך החיים של כל אחד מהצדדים לאחר פירוק החבילה באופן רשמי.

רק אחרי שמסדירים את כל הנושאים הרלוונטיים אפשר להתפנות בחזרה לחיים המקצועיים, האישיים ואפילו הרומנטיים, מבלי לסחוב מטענים קשים שמשפיעים על כל אחד מאיתנו ביום יום. לשאלה של גירושין בגישור או בהליך משפטי יש כאמור, רק תשובה אחת טובה ואותה תמצאו אצל עו"ד גירושין המתמחה בהליכי גישור.

אודות המחברת

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

חיסיון של הליך גישור

זוגות בישראל הניצבים לקראת הליך גירושין, נדרשים על פי חוק להגיע להליך גישור חובה. פגישות הגישור נועדו לאפשר לבני הזוג להגיע להסכמה בסוגיות השונות הכרוכות

גישור – הלכה למעשה

המורכבות של הליך הגירושין כוללת הרבה מאוד אלמנטים, שנמשכים מרגע תחילת הסכסוך עד החתימה הסופית של הגט. אחד השלבים המעניינים ביותר הוא שלב הגישור, שכיום,

איך עובד גישור לקראת גירושין

הליך גירושין הינו קשה ומורכב מבחינה רגשית לכל אחד מבני הזוג, במיוחד כאשר הם בילו זה במחיצת זו פרק זמן ארוך מחייהם. גישור יכול להיות

גישור חובה

הליך גירושין הוא הליך כואב וקשה מאוד מבחינה מנטלית למרבית הזוגות. במסגרת גירושיהם, אנשים צריכים להתמודד עם בני זוג שפגעו בהם או שנפגעו מהם, ובכל

גישור כהליך חסוי

זוג אשר עומד להתגרש יכול להגיד הרבה מאוד דברים בלהט הרגע, או במסגרת ויכוח שיוצא משליטה, כאשר הרוחות מתלהטות. הדברים הללו יכולים להתרחש בבית, ואפילו

אקטואר גירושין

כמות האנשים המעורבת בתוך הליך גירושין היא גדולה מאוד. למרות שמדובר בעניינים מאוד אישיים ואף אינטימיים, כדי להפריד כוחות בצורה הטובה ביותר יש להשתמש באנשי