עורך דין דיני משפחה

מחלוקות וריבים בתוך התא המשפחתי, אינן עניין יוצא דופן. אולם לא אחת, סכסוכים בתוך המשפחה יוצאים משליטה ומגיעים לפתחם של בתי המשפט בישראל. במקרים כאלו, עולה הצורך במעורבות של עורך דין דיני משפחה.

בשורות הבאות נסביר, מה עורך דין דיני משפחה עושה, באילו תחומים משפטיים מתמחה עורך דין דיני משפחה, באילו מקרים עלול להתעורר הצורך בשירותיו, ומהם הקווים המנחים לבחירת עורך דין דיני משפחה מומלץ.

זה קורה במשפחות הכי טובות? על סכסוכים משפחתיים והדרך להתמודד איתם

מעטות הן המשפחות שאינן נקלעות לחיכוכים ברמות משתנות של חומרה. מחלוקות בתוך התא המשפחתי עשויות להיווצר בשגרה, או להופיע כתוצר של נסיבות חריגות יחסית שמובילות למתיחות בין בני המשפחה. כך או כך, הדרך הראויה להתמודד עם סכסוכים משפחתיים היא תמיד חתירה לפשרה ומציאת עמק השווה.

למרבה הצער, כאשר מדובר על סכסוך בעל משמעויות כלכליות, יש לעימות נטייה לצאת משליטה עד כדי צורך בפניה לערכאות משפטיות. במקרים אלו דרוש לכל אחד מן הצדדים בסכסוך ייצוג משפטי מקצועי של עורך דין דיני משפחה, שיוכל לייצג את האינטרסים של לקוחותיו נאמנה ולמצות את זכויותיהם בהליך המשפטי.

מה עורך דין דיני משפחה עושה

עורך דין דיני משפחה הינו איש מקצוע המתמחה בעולם דיני המשפחה. במסגרת תפקידו כעו"ד שמייצג צד מסוים בהליך המשפטי, נדרש עורך דין דיני משפחה לברר בראש ובראשונה את אופי הסכסוך בתיק המשפטי שהגיע לטיפולו.

עורך הדין ימפה את הקונפליקטים שנוצרו בין לקוחותיו לבין קרובי משפחתם, וינסה לגבש דרכים שבהן ניתן לפתור את המחלוקת במתכונת של הליך גישור או התדיינות ללא הגעה לבית המשפט, ככל שהדבר מתאפשר. עם זאת, במקרים בהם כל צד בסכסוך המשפחתי נוקט בגישה לוחמנית ואינו מוכן להגיע לפשרה מול הצד השני, יידרש עורך הדין לגבש קו הגנה או תביעה, שייצג נאמנה את האינטרסים של מיוצגיו בהליך המשפטי.

באילו תחומים משפטיים מתמחה עורך דין דיני משפחה בישראל

דיני המשפחה במדינת ישראל, הם תחום משפטי שמכסה מגוון נרחב של תתי נושאים, אשר כל אחד כשלעצמו, הוא עולם ומלואו. בשורות להלן נציג את התחומים המשפטיים העיקריים שכלולים תחת המסגרת של דיני משפחה, ושבהם עורך דין דיני משפחה מתמחה במרבית המקרים:

עורך דין דיני משפחה
עורך דין דיני משפחה
  1. נישואים וגירושים – כדי לטפל במכלול ההיבטים המשפטיים הנוגעים לענייני נישואין וגירושין, נדרשים שירותיו של עורך דין דיני משפחה.
  2. הפרת הבטחת נישואין, הסכמי נישואין והסכמי ממון – ישנם מקרים שבהם בעיות עלולות להתעורר כבר לפני שבני זוג נשאים אלו לאלו. אחת הבעיות שעלולות להעלות את הצורך בעורך דין דיני משפחה, היא המקרה של הפרת הבטחת נישואין, אשר בנסיבות מסוימות, עשויה לחייב את הצד הנתבע בתשלום פיצוי כספי משמעותי לצד התובע. נושא נוסף שעשוי לדרוש טיפול של עו"ד דיני משפחה לקראת הנישואין הוא החתימה על הסכמי ממון, או חוזה קדם נישואין, שנועד להסדיר מבעוד מועד את התנאים המחייבים את שני בני הזוג בתרחיש  של גירושין.
  3. מקרים של אלימות בתוך המשפחה – מעורבות של עורך דין דיני משפחה דרושה גם במקרי אלימות במשפחה בכדי לספק ייצוג משפטי הולם גם לצד הנפגע וגם לצד הפוגע לכאורה.
  4. תביעות גירושין, תביעות מזונות וחלוקת רכוש בפרידה או בגירושין – עורך דין דיני משפחה מטפל גם בגיבוש של הסדרים בין זוגות שמחליטים להפרד או להתגרש. עורך דין דיני משפחה מנוסה, ידע לנטרל את המכשולים השונים בדרך לפירוק הקשר הזוגי ויפעל למיצוי האינטרסים של מרשו או מרשתו בתהליך.
  5. חלוקת אחריות הורית בגירושין / פרידה – הורות כשלעצמה, היא לא משימה פשוטה וכאשר עסקינן בחלוקת האחריות ההורית בתרחיש של פרידה או גירושין – אדרבא. עורך דין דיני משפחה מצופה במסגרת תפקידו לסייע לבני הזוג העומדים בפני פרידה או גירושין, להגיע לפתרונות אפקטיביים בנושאי המשמורת, תשלום המזונות, הסדרי הראייה ועוד.
  6. הסכמי אימוץ ואפוטרופסות, תביעות ומחלוקות בנושאים אלו – עורך דין דיני משפחה מוסמך ללוות גם הליכי אימוץ ילדים, תביעות אפוטרופסות, וכל הליך שקשור בכך.

מעבר לנושאים הנ"ל, ישנם נושאים נוספים שנכללים אף הם בתחום עיסוקו של עורך דין דיני משפחה, לרבות הטיפול בנושא הצוואות והירושות. הבחירה בעורך דין דיני משפחה שצבר ניסיון רב בתחום הרלוונטי לכם, תבטיח טיפול יעיל ומספק בתיק שלכם.

באילו מקרים עלול להתעורר הצורך בשירותיו של עורך דין דיני משפחה

עורך דין דיני משפחה בדרך כלל יכנס לתמונה כשסכסוך משפחתי מסוג כלשהו יתעורר. הסכסוך המשפחתי עשוי להיות על רקע מחלוקת שנוצרה בין זוג הורים שמתגרשים, או בהקשר לחלוקת הרכוש בגירושין או חובת תשלום דמי המזונות בגירושין. מחלוקת משפחתית עשויה להתגלע בין קרובי משפחה גם בהקשר לצוואות וירושות.

יהיה נושא הקונפליקט אשר יהיה, בכוחו של עורך דין דיני משפחה לתווך בין הצדדים עד להגעה לפתרון שמקובל על שניהם או להתדיינות משפטית.

למה יש לשים לב כששוכרים עורך דין דיני משפחה

מלבד העובדה שעורך דין דיני משפחה מצופה להיות מומחה בנושא הספציפי בו עוסק המשפט, חשוב גם שתתקיים מידה בלתי מבוטלת של כימיה ותקשורת טובה בין עורך הדין למיוצגיו. חשוב גם לבסס יחסי אמון הדדי עם עורך הדין המייצג, כדי שניתן יהיה להגיע להסכמה לגבי אסטרטגיית הפעולה בתיק ובניהול ההליך המשפטי.

עורכי דין משפחה שהם בעלי ניסיון והיכרות עם לשון החוק, יכולים לייצג את הלקוחות שלהם על הצד הטוב ביותר, זאת, במטרה לסייע להם להפיק את המיטב מהדיון המשפטי, וכמובן, להשיג את התוצאות הטובות ביותר שהחוק יכול להציע להם.

מדוע חשוב להיעזר בליווי משפטי מעורך דין דיני משפחה בהליכים משפטיים

לא אחת, עמדה שאדם נוקט בה בהקשר למחלוקת משפחתית, עשויה לנבוע ממקום רגשי ולכן עשויה לגרום נזק ממשי ללקוח. ליווי משפטי מעורך דין דיני משפחה, משמש בהקשר זה אף כגורם ממתן, שמונע מן הלקוח שלו לפעול באופן שעלול בסופו של דבר לפגוע בו ובאינטרסים שלו.

הקווים המנחים לבחירת עורך דין דיני משפחה מומלץ

הבחירה בעורך דין דיני משפחה איננה החלטה פשוטה בשום מובן. הסיבה לכך טמונה ברגישות הרבה של הנושאים משפטיים המגיעים לטיפולו של עו"ד המתמחה בדיני משפחה. לכן חשוב שעורך דין מסוג זה יגלה מידה רבה של רגישות ואמפתיה כלפי לקוחותיו וגם כלפי הצד השני בהליך המשפטי.

כדאי לבחור באיש מקצוע מנוסה ובעל ניסיון עשיר בתחום המשפטי הספציפי בו נחוצה העזרה המשפטית. בנוסף, מומלץ להשען על המלצות ממקור ראשון של בני משפחה או חברים לעורך דין דיני משפחה, שיכולותיו וכישוריו נבחנו בפועל לשביעות רצונם של הממליצים.

המידע המוצג במאמר זה אינו בחזקת תוכן משפטי מחייב, ואין להסתמך עליו בשום פנים ואופן. כל הפרטים שהובאו במסגרת זו מובאים להשכלה כללית בלבד ואינם בגדר תחליף לקבלת ייעוץ משפטי פרטני של עורך דין גירושין. היה ודרושה הכוונה משפטית בנושאי גירושין או סכסוכי משפחה, מומלץ לפנות ללא דיחוי להתייעצות אישית עם עו"ד המתמחה בדיני משפחה ותיקי גירושין.

אודות המחברת

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף בנושא

עורך דין משפחה מומלץ

מעטות הן המשפחות שאינן נקלעות לחיכוכים ברמות משתנות של חומרה. מחלוקות בתוך התא המשפחתי עשויות להיווצר בשגרה, או להופיע כתוצר של נסיבות חריגות יחסית שמובילות