לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

עורך דין משפחה מומלץ

מעטות הן המשפחות שאינן נקלעות לחיכוכים ברמות משתנות של חומרה. מחלוקות בתוך התא המשפחתי עשויות להיווצר בשגרה, או להופיע כתוצר של נסיבות חריגות יחסית שמובילות למתיחות בין בני המשפחה. כך או כך, הדרך הראויה להתמודד עם סכסוכים משפחתיים היא תמיד חתירה לפשרה ומציאת עמק השווה.

למרבה הצער, כאשר מדובר על סכסוך בעל משמעויות כלכליות, יש לעימות נטייה לצאת משליטה עד כדי צורך בפניה לערכאות משפטיות. במקרים אלו דרוש לכל אחד מן הצדדים בסכסוך ייצוג משפטי מקצועי של עורך דין משפחה מומלץ, שיוכל לייצג את האינטרסים של לקוחותיו נאמנה ולמצות את זכויותיהם בהליך המשפטי.

 

באילו תחומים עוסק עורך דין משפחה מומלץ

בשורות להלן יוצגו התחומים המרכזיים שבהם מספק עורך דין משפחה מומלץ שירותים משפטיים במרבית המקרים:

 

נישואין וגירושין

בכדי לטפל בכלל ההיבטים המשפטיים אשר נוגעים לענייני הנישואין והגירושין במדינת ישראל, דרושים שירותיו המקצועיים של עורך דין משפחה מומלץ.

 

הפרה של הבטחת נישואין, חתימה על הסכמי קדם נישואין וניסוח הסכמי ממון

ישנם מקרים בהם בעיות עלולות להתעורר עוד לפני שבני זוג נישאים. אחת מן הבעיות שעלולות להעלות את הצורך בעורך דין משפחה מומלץ, היא המקרה של טענה להפרת הבטחת נישואין, אשר בהינתן נסיבות מסוימות, עשוי לחייב את הצד הנתבע בתשלום פיצוי כספי משמעותי לצד התובע.

נושא נוסף שעשוי לדרוש טיפול של עורך דין משפחה מומלץ לקראת הנישואין הוא החתימה על הסכמי ממון, או חוזה קדם נישואין, שנועד להסדיר מבעוד מועד את התנאים המחייבים את שני בני הזוג בתרחיש של גירושין.

 

מקרים של אלימות במשפחה

מעורבות של עורך דין משפחה מומלץ דרושה גם במקרי אלימות במשפחה בכדי לספק ייצוג משפטי הולם גם לצד הנפגע וגם לצד הפוגע לכאורה.

תביעות גירושין, תביעות מזונות וחלוקת רכוש בפרידה או בגירושין – עורך דין משפחה מומלץ מטפל גם בגיבוש של הסדרים בין זוגות שמחליטים להפרד או להתגרש. עורך דין משפחה מומלץ מנוסה, ידע לנטרל את המכשולים השונים בדרך לפירוק הקשר הזוגי ויפעל למיצוי האינטרסים של מרשו או מרשתו בתהליך.

 

חלוקת אחריות הורית בגירושין או פרידה

הורות כשלעצמה, היא לא משימה פשוטה וכאשר עסקינן בחלוקת האחריות ההורית בתרחיש של פרידה או גירושין – אדרבא. עורך דין משפחה מומלץ מצופה במסגרת תפקידו לסייע לבני הזוג העומדים בפני פרידה או גירושין, להגיע לפתרונות אפקטיביים בנושאי המשמורת, תשלום המזונות, הסדרי הראייה ועוד.

 

הסכמי אימוץ ואפוטרופסות, תביעות ומחלוקות בנושאים אלו

עורך דין משפחה מומלץ מוסמך ללוות גם הליכי אימוץ ילדים, תביעות אפוטרופסות, וכל הליך שקשור בכך.

 

צוואות וירושות

עורך דין משפחה מומלץ יכול לסייע הן בנושא של ניסוח צוואות והן במימושן. מעבר לכך, בכוחו לייצג יורשים שנקלעו לסכסוך משפחתי הנוגע למימוש צוואה של בני זוג או קרובי משפחה.

 

מעבר לנושאים הנ"ל, ישנם כמובן נושאים נוספים הנכללים גם הם בתחום העיסוק של עורך דין משפחה מומלץ. הבחירה בעורך דין משפחה מומלץ שצבר ניסיון רב בתחום הרלוונטי לכם, תבטיח טיפול יעיל ומועיל בתיק שלכם.

 

באילו מקרים נדרשים שירותיו של עורך דין משפחה מומלץ

עורך דין משפחה מומלץ בדרך כלל נכנס לתמונה כאשר סכסוך משפחתי מתעורר. הסכסוך המשפחתי עשוי להיות על רקע מחלוקת שנוצרה בין זוג הורים שמתגרשים, או בהקשר לחלוקת הממון והרכוש בגירושין או חובת תשלום דמי המזונות בגירושין. מחלוקת משפחתית עשויה להתגלע בין קרובי משפחה גם בהקשר לצוואות וירושות.

יהיה נושא הקונפליקט אשר יהיה, בכוחו של עורך דין משפחה מומלץ לתווך בין הצדדים עד להגעה לפתרון שמקובל על שניהם או להתדיינות משפטית.

 

מה מאפיין עורך דין משפחה מומלץ

מלבד העובדה שעורך דין משפחה מומלץ מצופה להיות מומחה בנושא הספציפי בו עוסק המשפט, חשוב גם שתתקיים מידה בלתי מבוטלת של כימיה ותקשורת טובה בין עורך הדין למיוצגיו. חשוב גם לבסס יחסי אמון הדדי עם עורך הדין המייצג, כדי שניתן יהיה להגיע להסכמה לגבי אסטרטגיית הפעולה בתיק ובניהול ההליך המשפטי.

עורכי דין משפחה שהם בעלי ניסיון והיכרות עם לשון החוק, יכולים לייצג את הלקוחות שלהם על הצד הטוב ביותר, זאת, במטרה לסייע להם להפיק את המיטב מהדיון המשפטי, וכמובן, להשיג את התוצאות הטובות ביותר שהחוק יכול להציע להם.

 

מדוע חשוב לפנות לליווי של עורך דין משפחה מומלץ בהליכים משפטיים

לא אחת, עמדה שאדם נוקט בה בהקשר למחלוקת משפחתית, עשויה לנבוע ממקום רגשי ולכן עשויה לגרום נזק ממשי ללקוח. ליווי משפטי מעורך דין משפחה מומלץ, משמש בהקשר זה אף כגורם ממתן, שמונע מן הלקוח שלו לפעול באופן שעלול בסופו של דבר לפגוע בו ובאינטרסים שלו.

 

כך תבחרו בעורך דין משפחה מומלץ

הבחירה בעורך דין משפחה מומלץ איננה החלטה פשוטה בשום מובן. הסיבה לכך טמונה ברגישות הרבה של הנושאים משפטיים המגיעים לטיפולו של עו"ד משפחה מומלץ. לכן חשוב שעורך דין מסוג זה יגלה מידה רבה של רגישות ואמפתיה כלפי לקוחותיו וגם כלפי הצד השני בהליך המשפטי.

כדאי לבחור באיש מקצוע מנוסה ובעל ניסיון עשיר בתחום המשפטי הספציפי בו נחוצה העזרה המשפטית. בנוסף, מומלץ להשען על המלצות ממקור ראשון של בני משפחה או חברים לעורך דין משפחה מומלץ, שיכולותיו וכישוריו נבחנו בפועל לשביעות רצונם של הממליצים.

 

המידע המוצג במאמר זה אינו בחזקת תוכן משפטי מחייב, ואין להסתמך עליו בשום פנים ואופן. כל הפרטים שהובאו במסגרת זו מובאים להשכלה כללית בלבד ואינם בגדר תחליף לקבלת ייעוץ משפטי פרטני של עורך דין גירושין. היה ודרושה הכוונה משפטית בנושאי גירושין או סכסוכי משפחה, מומלץ לפנות ללא דיחוי להתייעצות אישית עם עו"ד המתמחה בדיני משפחה ותיקי גירושין.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

עורך דין גירושין יריב ואקנין
עו"ד יריב ואקנין - זמין לייעוץ
לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס: