עורך דין הסכם גירושין

הסכם הגירושין הוא מסמך משפטי אשר מגדיר את הדרך הנאותה לפירוק של התא המשפחתי על פי העדפותיהם וצרכיהם של שני בני הזוג שחותמים עליו. בדיוק כשם שבחוזה המתייחס להקמה של שותפות עסקית, ישנה התייחסות לפירוק אפשרי של השותפות בעתיד, כך גם בהסכם הגירושין, קיימים קווים מנחים להתנהלות של בני הזוג במידה ויוחלט על פירוק השותפות המשפחתית.

מי זקוק לשירותיו של עורך דין הסכם גירושין?

כאשר חיי הנישואים של זוג מגיעים לסופם, לעתים הדבר הנכון ביותר שיכולים בני הזוג לעשות, הוא להגיע להסכמות מקיפות ככל הניתן לגבי תנאי הפרידה שלהם. פנייה לעורך דין הסכם גירושין לשם עריכת הסכם גירושין היא, אם כן הדרך היעילה ביותר להגיע להסכמה בנושאים העקרוניים שמלווים כל הליך גירושין.

עורך דין הסכם גירושין, יוכל לכוון את בני הזוג בניסוח הסכם כאמור לעיל שבאמצעותו יוכלו לסיים את חייהם כזוג נשוי באופן מכבד, הגון ומכובד.

 

יתרונות הפניה לעורך דין הסכם גירושין

הפניה לעורך דין הסכם גירושין מסייעת לזוגות רבים לחסוך סכומי כסף לא מובטלים על הוצאות משפטיות, זמן יקר והרבה עוגמת נפש, שעלולה להיגרם לכל אחד מהם ככל שתוגש תביעת גירושין סטנדרטית.

 

מתי נהוג לפנות לעורך דין הסכם גירושין?

פניה לעורך דין הסכם גירושין לשם ניסוח הסכם גירושין, מתבצעת לרוב לאחר שבני הזוג הגיעו להחלטה משותפת לסיים את חיי הנישואין שלהם. החתימה על הסכם גירושין ואישורו מול עו"ד הסכם גירושין, חותמת בצורה פורמלית את הפרק של חיי הנישואין בחייהם של בני הזוג, כאשר הסכם הגירושין כשלעצמו הוא זה שמגדיר מה יהיו התנאים להפרדת הכוחות ברמה המעשית.

 

האם ניתן לפנות לעורך דין הסכם גירושין לפני החתונה?

אף שניתן לפנות לעורך דין הסכם גירושין גם לפני שמתחתנים, בפועל אין לכך משמעות היות והחתימה על הסכם גירושין לפני הנישואין, איננה רלוונטית. זאת היות והסכם גירושין נועד לדון באופן מפורט בחלוקת הרכוש המשותף לבני הזוג, שנצבר ביניהם החל ממועד נישואיהם ואילך, ובנושאים אחרים שלפני הנישואין אין להם רלוונטיות רבה.

עם זאת, אפשר בהחלט לחתום מבעוד מועד על הסכם טרום נישואין שיאפשר הליך גירושין מזורז במידה והצורך בכך יעלה, חלילה.

עורך דין הסכם גירושין
עורך דין הסכם גירושין

הנושאים שעורך דין הסכם גירושין מטפל בהם

עורך דין הסכם גירושין יכול לטפל במגוון נרחב של נושאים, וביניהם:

 

חלוקת רכוש וכספים שנצברו תוך כדי הנישואין

הסכם גירושין המנוסח בידי עורך דין הסכם גירושין מיומן, יתייחס בפרוטרוט לאופן החלוקה של הרכוש והממון שאותו בני הזוג צברו תוך כדי חייהם המשותפים כזוג נשוי או ידוע בציבור. זאת, בהינתן וצורת החלוקה לא הוסדרה מראש במסגרת הסכם נישואין.

 

משמורת  / דמי מזונות

הסכם גירושין בא להסדיר בין היתר גם את הנושא הזה. הדבר פשוט יותר במידה וכבר קיים הסכם נישואין שבו הנושא נדון. אולם גם כשלא קיים, ניסוח סעיף רלוונטי בהסכם גירושין המציג פתרון שמקובל על שני הצדדים לעניין המשמורת והמזונות, יחסוך, בסבירות לא מבוטלת, עוגמת נפש רבה לכולם.

 

רכוש ששייך לצד אחד בנישואין על פי חוק

אף שרכוש מסוג זה איננו אמור להוות נושא לדיון, ייתכן מצב בו אחד מבני הזוג מוכן לחלוק ברכושו עם בן / בת זוגו, בכדי לזרז את הגירושין.

 

אילו סעיפים מיוחדים יש לבקש מעורך דין הסכם גירושין לכלול בהסכם?

הסכם גירושין זה כאמור מסמך שמסכם את ההבנות שהושגו בין בני הזוג בהקשר להליך הגירושין וסוגיות המפתח הכרוכות בו. לכן חייבים להופיע בו לפחות סעיפים שעוסקים בחלוקה של הרכוש המשותף ובהתנהלות סביב גידול הילדים המשותפים וחלוקת ההוצאות השונות הכרוכות באחזקתם של הילדים.

יחד עם זאת, הסכם גירושין עשוי בהחלט גם לכלול סעיפים המכסים נושאים אחרים. לצורך העניין, יכול להופיע בו גם סעיף שעוסק בשותפות הקיימת בין בני זוג המנהלים עסק משותף או עובדים בו יחדיו, כאשר שני בני הזוג מודעים לכך שהשותפות ביניהם קריטית להמשך הפעילות העסקית. לדוגמא – צמד זמרים פופולריים, שרק כצוות יכולים להמשיך ולהניב רווחים משמעותיים.

 

מה תפקידו של עורך דין הסכם גירושין לעניין החתימה על הסכם גירושין?

כאשר זוג מעוניין לערוך הסכם גירושין שינחה אותו במידה ויבחרו לסיים את חיי הנישואים שלהם, הגורם המקצועי שראוי להסתייע בו הוא כמובן עורך דין גירושין המתמחה בדיני משפחה ובניסוח הסכמי גירושין. לעתים במעמד עריכת הסכמי גירושין נוטל חלק יותר מעו"ד אחד, במידה וכל אחד מן הצדדים בהסכם מיוצג בידי עו"ד משלו.

ככל שבני הזוג המתגרשים נמצאים במצב רגיש יותר, כך חשובה יותר מעורבותו של עו"ד גירושין מיומן ומנוסה שיוכל לכוון אותם בניסוח הסכם גירושין מדויק, מפורט, הוגן וקביל לחלוטין מבחינה משפטית.

 

בשורה התחתונה

הפניה לעורך דין הסכם גירושין היא ללא ספק פתרון שיכול לחסוך זמן רב והוצאות מיותרות לבני זוג שמעוניינים להתגרש. מעורבותו של עורך דין הסכם גירושין, מבטיחה כי ההסכם יהיה מפורט, אמין ומדויק מבחינה משפטית, ולפיכך גם קביל בבית משפט.

בכוחו של עורך דין הסכם גירושין, לבאר לשני הצדדים החתומים על הסכם כזה, מהן המשמעויות ארוכות הטווח הנגזרות מהסכמה על נושאים שונים שעשויים להיראות טריוויאליים. ניסוח ההסכם בסיוע של עורך דין הסכם גירושין מסייע לכך שההסכם יאושר בצורה מהירה, יהיה הוגן כלפי שני בני הזוג וישקף כהלכה את האינטרסים של כל אחד מהם.

 

המידע המוצג במאמר זה אינו בחזקת תוכן משפטי מחייב, ואין להסתמך עליו בשום פנים ואופן. כל הפרטים שהובאו במסגרת זו מובאים להשכלה כללית בלבד ואינם בגדר תחליף לקבלת ייעוץ משפטי פרטני של עורך דין גירושין. היה ודרושה הכוונה משפטית בנושאי גירושין או סכסוכי משפחה, מומלץ לפנות ללא דיחוי להתייעצות אישית עם עו"ד המתמחה בדיני משפחה ותיקי גירושין.

אודות המחברת

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

ביטול הסכם גירושין

הגופים המשפטיים האמונים על מתן היתר לביטול הסכם גירושין, אינם ממהרים לאשר את הביטול לאור המעמד המחייב של חוזה הגירושין וההליך הדרוש על מנת לאשרו.

הסכמי גירושין – ילדים

הסכמי גירושין – ילדים הסכם גירושין באופן כללי, הוא מסמך משפטי שתכליתו היא לסייע בהסדרת כלל הנושאים המשפטיים והאחרים הנוגעים להליך הגירושין בין בני הזוג.

שערוך בהסכמי גירושין

שערוך בהסכמי גירושין הדרך הטובה והמומלצת מכולן לסיים את חיי הנישואין, היא באמצעות חתימה על הסכמי גירושין. מדובר על חוזה משפטי שבו מטופלות הסוגיות המרכזיות

שכר טרחה – עורך דין הסכם גירושין

בין השאלות היותר שכיחות שמעסיקות זוגות שנכנסים להליכי גירושין, ישנה שאלת העלויות. אחד הרכיבים המשמעותיים יותר בהוצאות הכרוכות בגירושין, הוא שכר טרחה – עורך דין