אשמה בגירושין

נושא האשמה הוא חלק כמעט בלתי נפרד מחייהם של אנשים רבים. רגשות אשמה, מלווים אנשים רבים בצמתים שונים בחיים, ומטבע הדברים – גם בהקשר ליחסים עם בני זוג. אשמה בגירושין היא חלק נכבד ביותר מחיי הגירושין של רבים. בסופו של דבר, את חיי הנישואין מרכיבים שני צדדים, ושניהם צריכים לשתף פעולה זה עם זו ולהמשיך לצעוד בדרך המשותפת שלהם יחדיו. ברגע שאחד מן הצדדים, בנסיבות כאלו ואחרות, אינו ממשיך לשתף פעולה עם עניין הזוגיות והנישואין, או שהוא נוקט במגוון פעולות שעלולות להחריב את מערכת היחסים – הוא עלול לשאת באשמה בגירושין. נושא האשמה בגירושין מקבל משקל כבד בבתי הדין השונים, והוא נמצא במרכזם של דיונים רבים בעניין. במאמר הקרוב נרחיב קצת יותר את היריעה בנושא האשמה בגירושין, נבין כיצד היא עשויה לבוא לידי ביטוי, ואיך עו"ד גירושין קשור גם הוא, לכל הנושא הסבוך הזה.

אשמה בגירושין – לא מדובר על משחק ילדים

לאורך החיים כולנו עומדים במצבים שבהם אתם מחפשים על מי להטיל את האשמה. כבר בתור ילדים ניתן להבחין בחילופי ההאשמות שקשורים במשחק משותף או ב"מי התחיל" את הריב, והדבר מתגבר אף יותר בחיי הבגרות שלנו – בין אם כניסיון להטיל את האחריות לטעות שביצענו במקום העבודה על קולגה, ועד לחיפוש אחר אשמים בפירוק מערכות יחסים שונות.

להבדיל מאשמה בגילאי הילדות והנעורים, לאשמה בגירושין יש כאמור לא מעט השלכות, שמלוות את בני הזוג בהמשך חייהם.

 

מהי אשמה בגירושין?

כשמדברים על אשמה בגירושין מדברים למעשה על העילה שבגינה הזוג הגיע לכדי מצב שבו הוא עומד בפני גירושין. בעוד שחלק ממקרי הגירושין מתרחשים ביוזמת שני בני הזוג כהחלטה משותפת, לדוגמה בשל אי הסכמות שמובילים לריבים גדולים, חלק ממקרי הגירושין נוצרים בעקבות התנהלות בלתי תקינה של אחד משני בני הזוג, שמובילה את הצד השני לדרוש בגירושין.

אשמה בגירושין היא עילה שאותה יש להוכיח בצורה דקדקנית, אז בואו נמשיך הלאה ונבין במה היא כרוכה.

 

כיצד עלולה אשמה בגירושין לבוא לידי ביטוי?

אשמה בגירושין יכולה לבוא לידי ביטוי במגוון דרכים. אחת הפעולות הנפוצות ביותר שיובילו לכדי משפט בגין אשמה בגירושין היא פעולת הבגידה. במסגרת פעולת הבגידה אחד מבני הזוג מקיים מערכת יחסים זוגית נוספת, במקביל למערכת היחסים המתקיימת במסגרת חיי הנישואין.

במקרה שבו מערכת היחסים הנוספת מתגלה על ידי הצד השני, הנבגד לצורך העניין, הוא בהחלט יכול לגשת להליך הגירושין ולהטיל את האשמה בגירושין על הצד הבוגד. בהתאם, פעולות רבות שעצם ביצוען משמעותו, באופן ישיר, פירוק מערכת היחסים הזוגית – יכולות להיחשב בתור פעולות שיעמדו במרכזה של אשמה בגירושין.

אשמה בגירושין
אשמה בגירושין

הוכחות, ראיות, מסמכים – אלו יקחו חלק מרכזי במשפט שיוביל לאשמה בגירושין

על מנת להצליח להוכיח אשמה בגירושין בצורה חותכת, יהיה צורך בהגשת מגוון הוכחות, ראיות ומסמכים בפני בית המשפט. ההוכחות והראיות הללו יכולות לבוא לידי ביטוי בצורת תמונות, הקלטות ומגוון תיעודים נוספים, והן יוכלו בהחלט להוכיח בצורה מובהקת את האשמה בגירושין של הצד הבוגד, אם נמשיך עם הדוגמה שאיתה התחלנו. כמובן שעל מנת להיערך עם כל אלו בצורה מיטבית, מומלץ ורצוי להיעזר בעו"ד גירושין.

 

עו"ד גירושין ותרומתו להוכחת אשמה בגירושין או הפרכתה

הוכחת אשמה בגירושין היא כלל לא משימה פשוטה, נהפוכו – מדובר על משימה מורכבת במיוחד, שנוגעת בכל מיני נקודות עדינות ביותר בהליך המשפטי ובמערכת היחסים הזוגית. עו"ד גירושין הוא האדם שממנו אתם צריכים לקבל ליווי לאורך ההליך המשפטי, משום שיש לו קשר ישיר לתוצאות המשפט ולצורה שבה הוא יתנהל. אם אתם עומדים בפני משפט שקשור באשמה בגירושין, הנה כמה דברים שחשוב שתדעו על עו"ד גירושין.

 

כל הסיבות שבגינן לא כדאי לוותר על ליווי מטעם עו"ד גירושין בתביעות גירושין

עו"ד גירושין הוא לא כמו חברים או בני משפחה שיתמכו בכם בדרך, אלא הוא מביא איתו ערך מוסף אדיר מהבחינה המקצועית של ההליך המשפטי. עו"ד גירושין מחזיק בכל הידע הדרוש לכם על מנת להצליח ולהביא בפני בית המשפט את כל ההוכחות שלהן הוא זקוק על מנת להכריע את המשפט לטובתכם.

בהמשך להוכחת אשמה בגירושין, יוכל עו"ד גירושין לדאוג לכך שבמסגרת הגירושין תוכלו להיפטר מחלק מהחובות שהיו מוטלות עליכם במסגרת גירושין שלא במסגרת האשמה של הצד השני, כמו דמי מזונות, היקף המשמורת וכו'.

 

ההיכרות הקרובה עם חוקי המשפט היא המפתח להצלחה בתביעת הגירושין

בעוד שאתם עומדים להגיע אל ההליך המשפטי עם ידע מצומצם במיוחד, עו"ד גירושין מחזיק בידע נרחב ומקיף שיכול לעמוד במרכזו של המשפט. היות וכאמור הוכחת אשמה בגירושין היא מורכבת במיוחד, הידע הנרחב הזה יכול לעמוד לרשותכם בכל עת ועת, ולסייע לכם להוביל את המשפט אל עבר היעד הטוב ביותר עבורכם.

 

על חשיבות בחירת עורך הדין הנכון בהקשר לאשמה בגירושין

על מנת להבטיח שהמשפט שלכם מתקיים בצורה כמה שיותר יעילה, מומלץ לבחור בעו"ד גירושין מקצועי, מיומן, בעל ניסיון ומומלץ. בחירת עו"ד גירושין צריכה להיות מוקפדת ביותר, וקודם לה מומלץ לבצע בדיקות מקיפות ביותר, שכוללות חיפוש ברחבי האינטרנט, התייעצויות וקבלת המלצות מאנשים שקרובים לכם ושאתם סומכים עליהם.

זה הזמן שלכם לבחור בתבונה את עו"ד גירושין שילווה אתכם לאורך הדרך, ויוכל לעשות את ההבדל בין משפט שהתוצאות שלו אינן נוטות לטובתכם, לעומת משפט שהתוצאות שלו לא רק נוטות לטובתכם, אלא גם יכולות להוביל אתכם אל עבר ניצחון מוחץ במשפט. וודאו שאתם מקיימים בדיקות יסודיות, ותוכלו לבחור עו"ד גירושין בקלות ובצורה שתיטיב עמכם.

אודות המחברת

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

טענת מומים כעילה לגירושין

נישואין נחשבים כאקט של קדושה. עם זאת, יש מקרים שבהם בית הדין עלול להחליט שעל בני הזוג להתגרש בלי הליך שלום בית או הליך גישור.

התנהגות שלא כדין כעילה לגירושין

אחד המצבים שפחות שומעים עליהם בדרך כלל, הוא בקשה מצד אחד מבני הזוג הנשואים, לפתוח בהליכי גירושין על רקע התנהגות שלא כדין כעילה לגירושין מבן

עבירה על דת משה כעילה לגירושין

במדינת ישראל היכולת להכשיר גירושין בין בני זוג ששניהם יהודים אשר פונים להליכי גירושין, עדיין נתונה בידי מערכת המשפט הרבנית לבדה. כאשר בני הזוג מתגרשים

עבירה על דת יהודית כעילה לגירושין

נישואין, כמו גירושין, עדיין נמצאים תחת חסותן של הערכאות המשפטיות הדתיות במדינת ישראל, למרות ולצד התמורות האזרחיות והחברתיות המתחוללות בהיבט זה של החיים ושל היחסים