6 טיפים למתגרשים

לא אחת, גם מערכות היחסים האוהבות ביותר מגיעות אל סיומן הכואב. מטבע הדברים, כאשר מדובר בנישואין המובילים לגירושין, ישנם לא מעט רגשות שמעורבים בתהליך ונוטים להעיב על שיקול הדעת של הצדדים. המדריך הבא נכתב במחשבה על כל אותם זוגות שבחרו לפרק את החבילה, אך עדיין מעוניינים לעשות זאת באופן מכבד, חוקי ויעיל.

טיפ מספר 1 – הגיעו מוכנים להליך הגירושין

במידה והגעתם להחלטה הלא פשוטה שברצונכם לסיים את הנישואין שלכם, חשוב מאוד להתחיל לרכז את כל המסמכים שעשויים לשמש אתכם בהליך הגירושין. ההמלצה שלנו לכם היא לקבץ את כלל החומרים לפני שאתם מודיעים לבני הזוג שלכם על כך שאתם מעוניינים להתגרש. החשיבות של ההיערכות מראש טמונה בעובדה שבלהט היצרים של הליכי גירושין, יש אנשים שנוטים להחביא מבני הזוג מסמכים חשובים.

לצורך העניין, יש מי שמסתירים לקראת הגירושין אישורים שונים, חוזים משפטיים ואסמכתאות שימושיות נוספות שקשורות במכשירי חיסכון, כספים, נכסים ורכוש משותף, המיועדים לחלוקה במסגרת חלוקת הרכוש בגירושין.

 

טיפ מספר 2 – היערכו מבעוד מועד מבחינת שינויי מגורים

היה ואתם עתידים לפתוח בהליך גירושין, כאשר לבני זוגכם ולכן יש דירה או בית מגורים במשותף, יש להניח כי תידרשו אתם או בני זוגכם, לפנות את ביתכם בקרוב. מסיבה זו, שווה לכם לקבוע כבר כעת פגישה מול הבנקים למשכנתאות, בכדי לברר מהם החזרי המשכנתא שתידרשו לשלם מדי חודש, אם תבחרו לקנות מידי בני זוגכם את חלקם בדירה או בבית המשותפים.

לא מדובר על מהלך יוצא דופן במיוחד. לעמשה זהו פתרון מקובל למדי בין זוגות הנמצאים בהליך גירושין, שתכליתו היא להימנע ממכירה של נכס המגורים בכדי לאפשר להורה המשמורן ולילדים להישאר להתגורר בו עם תום הגירושין. קנייה של הבית או הדירה מידיהם של בני הזוג במסגרת הליך הגירושין, היא גם דרך לחסוך בהוצאות הנלוות לרכישה של נכס חדש, וביניהן מיסי מקרקעין, הוצאות הכרוכות במעבר דירה כמו עלויות הובלה, ניקיון, שיפוץ, ושכר הטרחה לעורך דין מקרקעין.

יחד עם זאת, זוגות שאין בבעלותם בית או דירת מגורים משלהם, יפעלו בתבונה אם יתחילו לברר לקראת הגירושין מה יהיו העלויות הכרוכות בשכירת נכס חלופי למגורים וההוצאות הנלוות למעבר.

 

טיפ מספר 3 – לא להפוך את הילדים לקלף מיקוח בגירושין

הורים אשר חשוב להם להימנע מן הפגיעה בילדים המשותפים בהליכי הגירושין שלהם, מוטב שימנעו ביודעין מהפיכת הילדים לקלף מיקוח בכל מחלוקת הנוגעת להליך הגירושין ובכלל. כאשר הילדים הופכים לכלי שרת בידי ההורים בגירושין, איש אינו יוצא מכך נשכר, בסופו של דבר. חשוב לזכור כי טיפול בהליך הגירושין שמתבצע מתוך מחשבה על טובת הילדים, ישרת גם את האינטרסים שלכם בסופו של עניין.

6 טיפים למתגרשים
6 טיפים למתגרשים

הרי בן או בת הזוג שמהם אתם עומדים להתגרש, אינם מתגרשים מהילדים במקביל. ברוב המקרים חותר בית המשפט לאפשר להורה השני להמשיך לקחת חלק פעיל בחיי ילדיו, וזאת לטובם ולטובת השמירה על בריאותם הרגשית והפיזית. מכאן ששמירה על קשר מכבד ותקין עם ההורה השני, היא חיונית גם עבורכם – וצפויה להקל עליכם לכל הפחות, בהיבטים של תיאום ולוגיסטיקה בטווח הארוך.

לטובת ההימנעות מפגיעה בילדים בגירושין, יש לתת את הדעת גם על האופן בו מבשרים להם על הפרידה הצפויה ביניכם כהורים. לשם כך מומלץ מאוד להתייעץ עם גורם מקצועי בתחום בריאות הנפש ו / או ההדרכה ההורית, כדי להבין כיצד מומלץ לבשר לילדים על הגירושין המתוכננים באופן שיקל עליהם, ואיך ראוי להתנהל מולם בסיטואציה הרגישה הזו.

בכל מקרה אם תשכילו לפעול בשיתוף פעולה עם ההורה השני למען הילדים, תוכלו לחסוך מהם עוול רגשי גדול. חשוב להבהיר להם בכל דרך אפשרית כי להחלטה שלכם להתגרש זה מזו אין כל קשר אליהם וכי החלטה זו אינה משפיעה במאום על הרגשות שלכם כלפיהם.

 

טיפ מספר 4 – לחתום על צוואה

היה ופניתם להליכי גירושין, ניתן להניח שסדרי העדיפויות הרכושיים שלכם השתנו. פירוש הדבר הוא שכאשר תלכו לעולמכם, ניתן להניח שתעדיפו שהירושה שהותרתם אחריכם לא תועבר לחזקת הגרוש/ה שלכם. מסיבה זו, חשוב שכבר בתחילת הליך הגירושין, תיצרו קשר עם עו"ד לענייני צוואות וירושות שיוכל לסייע לכם בניסוח צוואה מפורטת ומעודכנת שבה תוגדר זהותם של היורשים שלכם.

 

טיפ מספר 5 – סוף גירושין במחשבה תחילה

למרות שהליכי גירושין, נוטים מטבע הדברים לעורר מתח רב בין בני זוג, אסור לשכוח דרך ארץ מה היא. נקיטה באלימות מכל סוג כלפי בני זוגכם, לא רק שאיננה צפויה להועיל לכם בהווה, אלא בהחלט עלולה גם להוביל לפגיעה בזכויותיכם ובאינטרסים שלכם בגירושין ולאחריהם.

אל תשכחו כי הליכי גירושין הם עניין מאתגר ומורכב עבור כי מי שמעורב בהם גם ללא סנקציות פליליות ושאר הגבלות שרשויות החוק עשויות להטיל במקרי אלימות במשפחה. אם חשוב לכם למצות את הזכויות שלכם בגירושין ולשמור על קשר יציב ותקין עם הילדים, זכרו שסוף מעשה במחשבה תחילה ונהגו בבני זוגכם בכבוד ובחמלה.

 

טיפ מספר 6 – הסתייעו בשירותיו של עו"ד גירושין מנוסה

במידה והגעתם להחלטה להתגרש, זה בדיוק הזמן ליצור קשר עם עו"ד גירושין מנוסה שיוכל ללוות אתכם מתחילתו של ההליך ועד השלמתו. עורך דין כאמור לעיל הינו איש מקצוע שמתמחה בעולם דיני המשפחה. לא לכל עורך דין ישנה היכולת המקצועית הדרושה כדי לספק ללקוחות מענה ראוי בעולמות התוכן המורכבים שבהם נוגעים הליכי גירושין.

אי לכך, ישנה חשיבות מכרעת לפנייה לעורך דין גירושין מוסמך שיכול לספק לכם הכוונה מקצועית מדויקת ואמינה, ולסייע לכם לסיים את סאגת הגירושין כשידכם על העליונה.

אודות המחברת

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

למה לצפות מהליך גישור גירושין

הליך הגירושין בין בני הזוג מפגיש אותם, לאחר שנים של חיים משותפים, משני צדי המתרס כאשר כל צד אוחז בעמדה שונה באשר לסוגיות הנובעות מהפרידה,

צו הרחקה בגירושין

צו הרחקה בגירושין הוא צו בית משפט שמאפשר להרחיק אדם מבן / בת זוגו ו/או ילדיו, במידה ועולה חשד לכך שאותו אדם יפגע בבני משפחתו.

תביעת גירושין – עיקרי התהליך

כאשר יחסיהם של בני זוג נשואים עולים על שרטון, לעיתים מגיעים של בני הזוג להחלטה משותפת לפתוח בהליך גירושין בהסכמה. במצב כזה, ככל שבני הזוג

כריכה בתביעת גירושין

הליכי גירושין בין זוגות מתנהלים במקרים רבים כאשר בין הצדדים יש קרע עמוק. כאשר הקרע בין בני הזוג מונע מהם להגיע להסכמה בנושאים השונים הנוגעים