4 סוגי עסקאות שונות בנדל"ן

עליית המחירים בישראל גורמת לתושבים רבים להבין כי עליהם להשקיע את כספם באפיקי נדל"ן שונים. עובדה זו הגיעה למערכת שלנו, לאחר שקיבלנו עשרות פניות מצד גולשים שביקשו לקבל מידע אודות העסקאות השונות שבאות לידי ביטוי בתחום הנדל"ן. אנחנו לא נותרנו אדישים לביקוש ויצאנו לבדוק את הנושא מקרוב. הישארו אתנו ותגלו מהן 3 העסקאות הנפוצות ביותר.

 

מכירה ורכישה של נכסים מסחריים

העסקה הראשונה שנבחרה לככב במדריך זה נוגעת לרכישות ומכירות של נכסי נדל"ן מסחריים, למשל:

  • חנויות
  • מרכזים לוגיסטיים
  • משרדים
  • מבני תעשייה ועוד

בשונה מהשקעות שמתבצעות בתחום המגורים (שזו עסקה נוספת, שונה לחלוטין), עסקאות אלה מאופיינות בחוזים לטווח רחוק.

מכירה ורכישה של נכסים מסחריים

עסקאות להשכרת נכסים

הסוג ה – 2 של עסקאות נדל"ן נוגע לתחום השכירות באופן כללי. כך שבעצם, מדובר בעסקאות שנוגעות לאנשי עסקים ואנשים פרטיים כאחד. הנה כמה דוגמאות לעסקאות שכירות נפוצות אלה:

  • השכרה של דירה למטרת מגורים
  • השכרה של משרד לעורכי דין, רואי חשבון ועוד
  • השכרה של שטח מסחרי לחברות, ארגונים, מפעלים ועוד

ראוי לציין שעסקאות מסוג זה צריכות להתבצע אך ורק בין כותלי משרדו של עורך דין לענייני מקרקעין. בפסקה הבאה נסביר בהרחבה אודות הבחירה הנכונה בבעל מקצוע זה.

 

החשיבות שבפנייה לעורך דין מוסמך ומומלץ

רגע לפני שנציג את העסקה ה – 3, עליכם לדעת כי ביצוע עסקאות נדל"ן צריכות להתקיים אך ורק תוך הסתייעות מצד עורך דין מקרקעין בחיפה  שנחשב למוסמך ומומלץ בתחום. שכן, מדובר במי שצריך להכיר את הזכויות והחוקים. פנייה לעורך דין שעונה על קריטריונים אלה, תאפשר לכם להיות בטוחים בכך שתבצעו רכישה או השכרה של נכס טוב ולא תקבלו חלילה "חתול בשק".

 

רכישות נדל"ן מסחרי בחו"ל

המציאות הכלכלית המאתגרת שקיימת נכון להיום בישראל גורמת לרבים לתור אחר אפשרויות נדל"ן שנמצאות מחוץ לגבולות הארץ. נסביר שאלה יכולות להיות למשל רכישה של בית או נכס מסחרי כלשהו. שכן, יש מגוון רחב של ארצות שמציעות מחירים נמוכים הרבה יותר מאלו שמוכרים לנו.

רכישות נדלן מסחרי בחול

פיתוח נדל"ן

בחרנו להציג בפניכם את העסקה שנחשבת למורכבת יחסית. מי שבוחרים לבצע אותה, יודעים שהיא כוללת הליכי יזמות ופיתוח. במרבית המקרים מדובר בבנייה של מרכזים מסחריים גדולים ומרכזי קניות במקומות שונים ברחבי הארץ, אבל לא רק. יש מי שבוחרים להקים מגדלים גבוהים מאפס ולהציע בתוכם מתחמי משרדים מתקדמים. במקרים אחרים מדובר בפיתוח של פארקים שיוזמות עיריות ומועצות אזוריות.

 

מילים אחרונות לסיום

עד כאן המדריך שהציג בפניכם את 4 עסקאות הנדל"ן הנפוצות ביותר שמתבצעות בישראל. עכשיו, אתם מכירים בהן מקרוב, כך שנותר לכם רק לבחון עם עצמכם איזו עסקה הייתם רוצים לבצע ומי יהיה עורך הדין שילווה אתכם לאורך הדרך.

עסקאות במקרקעין

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף

הליך בוררות עם בוררים מובילים בתחום

בעולם העסקים המודרני, חברות גדולות ובינוניות נתקלות לעתים קרובות בסכסוכים מסחריים שעלולים להשפיע באופן משמעותי על פעילותן. במצבים אלה, הליך בוררות יעיל עם בוררים מקצועיים