תהליך גירושין – האם ליווי העו"ד יועיל לתהליך

אנו שומעים לא פעם על זוגות שמחליטים להפריד כוחות ולהתחיל בהליך גירושין.

מדובר כידוע בהליך לא פשוט שדורש כוחות נפשיים רבים וידע רב בתחום.

שכן, בני הזוג צפויים לעבור הליך משפטי שיאפשר להם להגיע להחלטות חשובות בנוגע להליך הפרידה שלהם ולהתמודדות שצפויה להיות בניהם לאחר מכן.

החלטנו לבדוק האם ליווי של עורך דין יכול להועיל להליך הגירושין וחזרנו עם הפרטים הבאים:

איך בדקנו אם ליווי מטעם עורך דין צפוי להועיל להליך?

אין לנו ניסיון בתחום הגירושין. אנו מכירים חברים וקרובי משפחה שעברו את ההליך, אבל אנחנו מוכרחים להניח על השולחן את העובדה החשובה הזו – לא חווינו את ההליך על בשרנו. כדי לבדוק את כל העניין שנוגע לליווי של עורך דין, היינו צריכים לבדוק את העניין מקרוב. זו בדיוק הסיבה שבחרנו להיפגש עם זוגות שהתגרשו לא מזמן והסתייעו בעורך דין. אנו מוכרחים לציין כי לא  מצאנו זוג אחד שאמר שאינו הסתייע בעורך דין וזו הסיבה שלא ראיינו זוג שכזה.

 

אז ליווי של עורך דין מועיל להליך גירושין?

אפשר לומר שהעובדה שציינו קודם לכן בנוגע לאי מציאת זוג שאינו הסתייע בעורך דין מרמזת קלות על התשובה שצפויה לבוא ממש עוד רגע. נפגשנו עם 4 זוגות גרושים שציינו בפנינו שהם לא יכלו לעבור את ההליך ללא סיוע מצד עורך דין. כל הזוגות נעזרו ב-2 עורכי דין, אחד לכל צד (לבן הזוג ולבת הזוג). כמה מהם המליצו בחום על עורך דין גירושין עמית ורד וציינו כי הוא סייע להם לעבור את ההליך על הצד הטוב ביותר.

 

באילו תחומים עורך דין מועיל בהליך של גירושין?

אז אנחנו יודעים שעורך דין מועיל עבור ההליך, אבל זה לא מספיק. אנחנו צריכים להבין את הדבר לעומק ולבחון במה בדיוק הוא מועיל. הזוגות שעמם נפגשנו סייעו לנו במענה על שאלה זו. לדבריהם, העורך דין סייע להם בתחומים הבאים:

  • בחירת משמורת מתאימה

כולם ציינו פה אחד שעורך הדין שלהם סייע להם תחילה בבחירת המשמורת המתאימה להם. כמה מבני הזוג אמרו שהם חוו קושי בבחירת משמורת ביניהם. כאשר עורך הדין נכנס לתמונה, הוא הציג בפניהם מידע שהקל עליהם ואפשר להם להגיע להחלטה.

תהליך גירושין - האם ליווי העו''ד יועיל לתהליך
תהליך גירושין – האם ליווי העו"ד יועיל לתהליך
  • חלוקת רכוש

הליך חלוקת הרכוש אינו נחשב להליך קל. מעורבות של עורך דין בהליך זה אפשרה לזוגות להגיע לשיח ענייני למרות הקושי הנוגע לדבר.

 

עורך דין מגשר בין הפערים

נמצא גם כי עורך הדין שבקיא בדיני משפחה מגשר על הפערים שקיימים אצל בני הזוג בכל הנוגע לעניינים משפטיים. אנחנו הרי לא למדנו משפטים בבית הספר היסודי ובתיכון. סיוע מטעם עורך דין מאפשר לבני הזוג לדעת מה צפוי להם בהמשך ההליך ומה עליהם לעשות כדי להיות מוכנים לקראת ההליך הבא.

בית משפט

 

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף

הליך בוררות עם בוררים מובילים בתחום

בעולם העסקים המודרני, חברות גדולות ובינוניות נתקלות לעתים קרובות בסכסוכים מסחריים שעלולים להשפיע באופן משמעותי על פעילותן. במצבים אלה, הליך בוררות יעיל עם בוררים מקצועיים