עלו מים עד נפש – איך תדעו אם יש לכם תיק לתביעה נגד הבנק

הרבה ישראלים לא מודעים לזכויותיהם ולכן, רבים מגלים כי הם יכולים להגיש תביעה נגד הבנק שלהם. תביעה נגד בנק מצריכה מעורבות של עורך דין חזק ומומחה. לא כל עורך דין יכול להתאים להגשת תביעה נגד בנק. בנוסף, חוקי הפיננסים לא פשוטים לאזרח הפשוט והבנק לא יוותר על שמו במקרה של תביעה. תביעה נגד בנק מלווה בהליך מתמשך וכדי להגיע לתוצאות הכי טובות חשוב להיעזר בעורך דין מומחה בחוקי בנקאות.

 

מתי קיימת עילה לפתיחת תיק תביעה נגד הבנק?

גילוי נאות, לפני שנתחיל, המידע שכאן מונגש באדיבות עו"ד גלעד נרקיס מומחה לעניינים אלו. כנסו ליהנות ולהתרשם מהעבודה המקצועית שלו באתר https://narkis-law.com.

גם הבנקים צריכים לעבוד על פי חוק ולעמוד בדרישות בנק ומדינת ישראל. המפקח על הבנקים מפקח על עבודת הבנק ומוודא שהיא נעשית כראוי. אך לא על הכל ניתן לפקח וקיימים מקרים בהם תוכלו להגיש תביעה נגד הבנק בליווי עו"ד מומחה.

אם נסתכל מבחינה חוקית, הבנק צריך לנהוג בשקיפות עם לקוחותיו. הוא חייב לגלות את כל המידע הקיים ואין באפשרותו להסתיר מידע קיים.  הוא חייב לשמור אמון בסיסי ללקוח, לנהוג כלפיו בזהירות ולתת לו שירות בתום לב מבלי לערב אינטרסים מנוגדים. וזה עוד לא הכל. על הבנק חלים חוקים שהוא חייב לפעול על פיהם.

 

עילות לפתיחת תיק תביעה נגד הבנק

בכל פעם בה הבנק מפר את החוקים שעליו לפעול על פיהם, הוא חשוף לתביעה של הלקוח. הבעיה היא שלא כל הלקוחות יודעים זאת ולכן הוא עלול להמשיך לנהוג בצורה מסוימת מבלי לתקן את הנדרש…

במקרה בו החוקים הופרו, משמעות הדבר היא שהלקוח קיבל טיפול כושל וזכויותיו נרמסו. טעות כזו עלולה לעלות ביוקר ולקוחות עלולים לשלם על כך מבחינה רגשית, משפחתית, כלכלית ואפילו חוקית. המערכת הבנקאית חייבת לפעול על פי החוקים. אין כאן מקום לטעויות. על כל הפרה ניתן להגיש תביעה.

דוגמא לעילה לתביעה היא חישוב לא נכון של מספר אי כיבודי שיקים. הרי רק לאחר ש-10 שיקים או הו"ק חוזרים, הבנק יכול להגביל את החשבון. חשבון שהוגבל לאחר ספירה לא נכונה, בעליו יכולים לתבוע את הבנק המגביל. הרי חשבון מוגבל מגביל את החיים הכלכליים, לא ניתן לשלם דרך הבנק ולמשוך את הכספים הנמצאים בחשבון הבנק. חשבון שהוגבל שלא כחוק, עשוי לזכות את בעליו בפיצויים גבוהים. אם הוא עשה את ההשתדלות שלו והיה לקוח מן המניין.

 

מה עושים במקרה בו קיימת עילה לתביעה נגד הבנק?

אם יש לכם צל של ספק לגבי מקרה שארע לכם ואתם לא יודעים אם אתם יכולים בגינו את הבנק, פנו לעורך דין מומחה בתחום באופן מיידי. כי במקרה של ספק אין ספק ותמיד כדאי לעשות פעולה שיכולה להיות מיותרת, על פני פעולה שעלולה למנוע הפסדים.

פטיש

 

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף

מה זה התרת נישואים

זוגות מעורבים רבים בישראל צריכים להתמודד עם התרת נישואין בדרך חוקית ומסודרת. בישראל יש תהליך מסודר שצריך לעבור כדי להשיג את התרת הנישואים המיוחלת. מאמר