עורך דין גירושין מומלץ

גירושין הם מטבעם הליך סבוך ורגיש שיש לו מגוון השלכות על המשך החיים של בני הזוג ובני משפחתם. לגירושין יש השלכות משפטיות, אישיות, משפחתיות וכלכליות, ולכן אין להקל ראש בבחירת עורך הדין שילווה את הזוג המתגרש בהליך. ליווי משפטי המסופק מידיו של עורך דין גירושין מומלץ, הוא חיוני ביותר להשלמת הליך הגירושין בתוך פרק זמן סביר ועם מינימום סיבוכיות לצדדים המעורבים בו.

בסקירה זו נסביר מתי עולה הצורך בעורך דין גירושין מומלץ, מה חשיבותן של המלצות בבחירת עורך דין גירושין מומלץ, ומה הם כללי האצבע למציאת עורך דין גירושין כזה.

מתי עולה הצורך בעורך דין גירושין מומלץ?

עורך דין גירושין מומלץ מסייע בכל היבטי הליך הגירושין החל מעריכת הסכמי גירושין ועד לניהול של תביעות גירושין בבית הדין לענייני משפחה או בבית דין רבני.

במקרים בהם הליכי גירושין מתנהלים בשיתוף פעולה מלא בין הצדדים, עורך דין גירושין מומלץ עשוי ללוות את שני הצדדים בהליך על כל שלביו. אולם כאשר הגירושין מגיעים להתדיינות בערכאות משפטיות, כל צד נדרש לבחור עורך דין גירושין מומלץ משלו שייצג אותו ואת האינטרסים שלו בבית המשפט.

 

חשיבותן של המלצות בבחירת עורך דין גירושין מומלץ

הדרך הכי מתבקשת לבחירה בעורך דין גירושין מומלץ, היא מטבע הדברים, על ידי בדיקה של המלצות וחוות דעת אישיות של לקוחות קודמים שנעזרו בשירותיו של עורך הדין האמור, לטיפול בתיק הגירושין שלהם. לכן אם יש לכם היכרות אישית עם זוגות גרושים, כדאי להתייעץ איתם.

עם זאת, חשוב לזכור שנושא הגירושים מעורר לא אחת חוסר נוחות ולפיכך לא בהכרח תצליחו להשיג בקלות ביקורות שיכוונו אתכם לעורך דין גירושין מומלץ. למטרה זו ישנם מגוון אתרי אינטרנט ייעודיים המציגים המלצות על אנשי מקצוע בתחומים שונים לרבות עורכי דין המתמחים בתיקי גירושין.

 

האם יש משמעות לבחירת עורך דין גירושין מומלץ גם בגירושין בהסכמה?

גירושין בהסכמה הם פתרון אשר מאפשר לזוגות שמתכננים להתגרש, לחסוך בהוצאות ובזמן. זאת היות ומאבקים משפטיים המתגלעים סביב הליכי גירושים נוטים מטבעם להתארך, וכתוצאה מכך להפוך בזבזניים ויקרים עבור שני הצדדים. גירושין בשיתוף פעולה מתבצעים על ידי חתימה של שני בני הזוג על הסכם גירושין מתוך רצונם החופשי.

עורך דין גירושין מומלץ
עורך דין גירושין מומלץ

אולם גם כשהחתימה על ההסכם מתבצעת בהסכמה הדדית, עריכת הסכמי גירושין ללא הכוונה מעורך דין גירושין מומלץ, היא טעות של ממש. עורך דין גירושין שיש לו המלצות חיוביות הוא לרוב מי שצבר בקיאות בתחום של דיני משפחה ובניסוח הסכמי גירושין, וזה אומר שהוא גם מבין את המשמעויות ארוכות הטווח הנגזרות מהסכמה בנושאים הכרוכים בהליך אשר לזוג המתגרש עלולים להיראות זניחים יחסית.

בניסוח של הסכמי גירושין עם הכוונה מעורך דין גירושין מומלץ, גדלים הסיכויים לכך שהסכם הגירושין יבטא כראוי את רצונו של כל אחד מהצדדים בגירושין, ולא פחות חשוב מכך – יאושר בערכאות המשפטיות במהירות.

 

3 כללי אצבע למציאת עורך דין גירושין מומלץ

בבואכם לבחור עורך דין גירושין מומלץ, מומלץ לקחת בחשבון מספר נושאים מהותיים. להלן 3 כללי אצבע שחשוב לפעול על פיהם אם אתם שוקלים להסתייע בעורך דין גירושין:

יש לשים לב לרישיון של עורך הדין רק עורך דין אשר קיבל הסמכה של לשכת עורכי הדין בישראל, נחשב כעורך דין המוסמך לעסוק בעריכת דין במדינת ישראל ולייצג את הצדדים בתיק הגירושין שלהם. ישנם עורכי דין לא מעטים אשר מתהדרים בתארים בתחום המשפטים, וישנם אף מי שמזדהים כמשפטנים, אולם אלו אינם בעלי מקצוע המוסמכים לפעול כמייצגים רשמיים בתיקי גירושין ותביעות גירושין.
כדאי להתחשב בוותק והניסיון המקצועי של עורך הדין האינדיקציה הטובה ביותר לבחירת עורך דין גירושין מומלץ היא הניסיון המצטבר המוכח שלו בתחומו. עורך דין גירושין מומלץ מיומן ומנוסה יותר, לרוב יהיה גם בעל מוניטין מקצועי מכובד שישפיע על עלותו. לעומת זאת, על בחירה בעורך דין חסר ניסיון מספק בניהול תביעות גירושין, אתם עלולים לשלם מחיר כבד יותר.
הגיעו לפגישות ייעוץ עם יותר מעו"ד אחד כדי להתרשם ממקור ראשון למרות הנאמר מעלה, כאשר בוחנים את האפשרות לשכור את שירותיו של עורך דין גירושין מומלץ, חשוב מאוד לשים לב גם לתחושת האמון שאיש המקצוע מעורר בכם. משפט גירושין הוא הליך בעייתי ורגיש, שבמהלכו עורך הדין שלכם עשוי להציע אסטרטגיות שונות לניהול המשפט ועל מנת שאלו יקדמו את האינטרסים שלכם, אתם זקוקים לעו"ד שתוכלו לסמוך עליו.

 

האם נכון להסתכל על המחיר בבחירת עורך דין גירושין מומלץ?

מאחר וכל מקרה גירושין הוא שונה ממשנהו, וכל זוג מתגרשים הוא בעל מאפיינים ייחודיים ונסיבות שהן ספציפיות לו, ישנה חשיבות מכרעת לליווי אישי של עורך דין גירושין מומלץ שיודע להתאים את הפתרונות המשפטיים לכל מקרה לגופו. יכולת זו נגזרת באופן טבעי, מהניסיון של עורך הדין בתחומו. אלו מיתרגמים בסופו של עניין גם לעלות השירות.

מכאן שבחירה בעורך דין גירושין מומלץ, אין פירושה בחירה בעורך הדין הזול ביותר. בהחלט ניתן להניח שעורך דין גירושין מומלץ ומנוסה, יגבה שכר טרחה גבוה יותר מעורך דין חסר ניסיון. בסופו של יום, הצורה שבה הליך הגירושין שלכם יתנהל, עומדת להשפיע על העתיד שלכם ושל ילדיכם בלא מעט מישורים, ובפרט במישור הכלכלי.

לכן יש משמעות לבחירה בעורך דין גירושין מומלץ בעל ותק, אמינות והמלצות מעולות, ולאו דווקא מתוך הסתכלות על גובה שכר הטרחה שהוא גובה.

 

המידע המוצג במאמר זה אינו בחזקת תוכן משפטי מחייב, ואין להסתמך עליו בשום פנים ואופן. כל הפרטים שהובאו במסגרת זו מובאים להשכלה כללית בלבד ואינם בגדר תחליף לקבלת ייעוץ משפטי פרטני של עורך דין גירושין. היה ודרושה הכוונה משפטית בנושאי גירושין או סכסוכי משפחה, מומלץ לפנות ללא דיחוי להתייעצות אישית עם עו"ד המתמחה בדיני משפחה ותיקי גירושין.

אודות המחברת

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

למה לצפות מהליך גישור גירושין

הליך הגירושין בין בני הזוג מפגיש אותם, לאחר שנים של חיים משותפים, משני צדי המתרס כאשר כל צד אוחז בעמדה שונה באשר לסוגיות הנובעות מהפרידה,

צו הרחקה בגירושין

צו הרחקה בגירושין הוא צו בית משפט שמאפשר להרחיק אדם מבן / בת זוגו ו/או ילדיו, במידה ועולה חשד לכך שאותו אדם יפגע בבני משפחתו.

תביעת גירושין – עיקרי התהליך

כאשר יחסיהם של בני זוג נשואים עולים על שרטון, לעיתים מגיעים של בני הזוג להחלטה משותפת לפתוח בהליך גירושין בהסכמה. במצב כזה, ככל שבני הזוג

כריכה בתביעת גירושין

הליכי גירושין בין זוגות מתנהלים במקרים רבים כאשר בין הצדדים יש קרע עמוק. כאשר הקרע בין בני הזוג מונע מהם להגיע להסכמה בנושאים השונים הנוגעים