מתי ניתן לקבוע כי מדובר על מקרה רשלנות רפואית בהריון

נקלעתם למצב שבו עברתם רשלנות רפואית במהלך ההריון או הלידה? כדאי לכם לשמוע על הזכויות שלכם. במאמר זה תוכלו לקבל את כל המידע הדרוש אודות רשלנות רפואית בהריון ומתי ניתן לתבוע במקרים שבהם נעשתה רשלנות רפואית שהובילה לפגיעה בילוד.

 

אז מה זה בעצם רשלנות רפואית בהריון?

רשלנות רפואית בהריון היא רשלנות שנעשית לרוב בשלב ההריון עצמו והשלכותיו נבחנות רק לאחר מכן כאשר התינוק נולד ומתגלות בו אבחנות רפואיות שניתן היה לזהות עוד בשלב הלידה. לרוב, רשלנות רפואית נגרמת כתוצאה מחוסר הקפדה על בדיקות סדירות במהלך ההריון הדרושות לשם קבלת אבחנה רפואית אודות מצבה של האישה ושל הילוד. כל עוד לא מבוצעת אבחנה סדירה או שהבדיקות נעשות באופן מרושל, עלולות להיגרם לילוד בעיות רפואיות שניתן היה לבחון עוד בשלב המוקדם של ההריון.

 

באילו מקרים ניתן לקבוע כי מדובר על מקרה של רשלנות רפואית?

קיימים מספר מקרים שבהם ניתן לקבוע כי נעשתה רשלנות רפואית במהלך ההריון או רשלנות רפואית במהלך הלידה.

  1. העובר נולד עם פגיעה שלא טופלה כתוצאה מהרשלנות הרפואית

מקרה זה הוא מקרה שבו בדיקות רפואיות סדירות ולא רשלניות היו אמורות לאבחן מראש את מצבו הרפואי של הילוד. מקרים אלו מתרחשים לרוב כאשר לא בוצעו בדיקות רפואיות סדירות או שאם בוצעו הבדיקות אז הן נעשו באופן רשלני שלא מאפשר לזהות כי קיימת פגיעה רפואית אצל העובר וכיצד ניתן לטפל בה.

תביעה מסוג זה מתבססת על הטענה כי לו היו מבוצעות בדיקות רפואיות ללא רשלנות רפואית, אז היה ניתן לטפל בבעיה הרפואית של הילוד מראש ללא הקושי של אבחון הפגיעה באופן מאוחר שלא מאפשר טיפול עבור הנזק.

 

  1. העובר נפטר כתוצאה מהרשלנות הרפואית

מדובר במקרים בהם כתוצאה מהרשלנות הרפואית, לא אובחנה סכנת חיים לתינוק בשעת אמת כך שלא בוצעו פעולות חיוניות על מנת להציל את חיי העובר כמו לידה מוקדמת או ניתוח קיסרי. במקרים אלו, התביעה מושתת על בסיס הטענה שללא הרשלנות הרפואית, ניתן היה למנוע את מותו של העובר על ידי ביצוע ניתוח קיסרי או זירוז מוקדם של הלידה לצורך טיפול והצלת חיי התינוק.

 

  1. רשלנות הגורמת להולדה בעוולה

הכוונה בהולדה בעוולה היא למקרים שבהם קיים פגם מולד בעובר שלא ניתן לריפוי מראש אך בכל זאת לא בוצעו מספיק בדיקות או סריקות מראש על מנת לאבחן זאת. כמו כן, גם במקרה שבו בוצעו הבדיקות, במידה והן בוצעו באופן רשלני עדיין ניתן לתבוע משום שלו היו מבוצעות בדיקות כראוי ניתן היה לבצע הפלה בשלב מוקדם של ההריון ולמנוע עוגמת נפש עבור האם והמשפחה.

 

לסיכום

אם גם אתם חוויתם מקרה של רשלנות בהריון או בלידה, מומלץ לפנות לעורך דין מומחה שיוכל לסייע לכם בעניין.

מאזניים

 

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף

העלאת קצבת נכות 2022 ביטוח לאומי

 באתר של הביטוח הלאומי ניתן להתעדכן בהעלאת קצבת הנכות ובתוספות לאוכלוסיות שונות. המאמר יפרט מתי ניתן לקבל קצבת נכות ומהו תשלום הקצבה נכון ל-2022.  

האם ניתן להתגרש גם אם אחד הצדדים מסרב

המצב המשפטי בישראל, בכל הנוגע לנישואין וגירושין, הינו מורכב במיוחד והתחום כולו כפוף לדין הדתי. בני זוג יהודים נשואים יכולים להתגרש רק באמצעות ההליך הדתי