באילו מקרים הליכי הגירושין יהיו מהירים וקלים יותר?

מאחר ואין אדם הזהה למשנהו באופיו ובסדרי העדיפויות שלו, כך גם טבעי שהליכי גירושין יהיו שונים בין זוג לזוג. יחד עם זאת, ניתן לומר באופן גורף כמעט, כי כאשר קיימת נכונות משותפת מצד הצדדים בגירושין להידבר ולהתפשר, הסיכויים לסיים את ההליך בתוך פרק זמן קצר ועל מי מנוחות – גדלים פלאים.

הידעתם? הליכי גירושין קשים נותנים את אותותיהם בכל האנשים בסביבתם הקרובה

אף שהליכי גירושין נסובים סביב שני אנשים נשואים שבוחרים להיפרד זה מזה, בפועל משפיעה ההחלטה של בני הזוג להתגרש, לא רק על חייהם הזוגיים והאישיים של הצדדים עצמם, אלא גם על בני משפחתם. הילדים המשותפים לבני הזוג המצויים בהליכי גירושין, ההורים של שניהם, החברים, וכן גורמים חיצוניים שונים – כולם נדרשים להסתגל לצורת תקשורת חדשה מול בני הזוג.

מהסיבה הזו בדיוק, לכן ככל שהליך הגירושין יהיה קל ומהיר יותר, כך ניתן יהיה לצמצם את פוטנציאל הפגיעה ההיקפית שלהם.

 

התשובה לשאלה "באילו מקרים הליכי הגירושין יהיו מהירים וקלים יותר" תלויה בראש ובראשונה בתקשורת ביניכם

אין עוררין על כך שתקשורת חיובית, פתוחה ומכבדת בין בני זוג שמתגרשים, היא הבסיס להתנהלות יעילה בהליכי גירושין. בני זוג שבוחרים במודע להניח הצידה את חילוקי הדעות שנתגלעו ביניהם, על מנת להסדיר את כל ההיבטים הנוגעים לפירוק התא המשפחתי, מסייעים לעצמם "לסגור פינות" במהירות וביעילות יחסית, בהשוואה לבני זוג המונעים מאגו, כעסים ויצר נקמה.

 

מדוע גמישות היא המפתח להליך גירושין מהיר וקל

נדבך נוסף שיש לו השפעה על הקצב והאווירה שבהם הליך הגירושין מתנהל, הוא נושא הגמישות של הצדדים בהליך הגירושין. כאשר אל שולחן הדיונים מגיעים בני זוג עם נכונות להתגמש ולהתפשר לגבי הסוגיות השונות הכרוכות בהליך הגירושין, כך סביר שיוכלו להגיע להסכמה בהן, ומכאן – הדרך לגיבוש הסכם גירושין הוגן וקביל משפטית, היא גם קצרה יחסית.

בקצרה, שיח פתוח וענייני, ורצון טוב של שני הצדדים בגירושין להגעה לפתרונות מוסכמים בסוגיות המשמורת, המזונות וחלוקת הממון בגירושין, מקדמים לרוב גירושין בהליך מזורז.

באילו מקרים הליכי הגירושין יהיו מהירים וקלים יותר
באילו מקרים הליכי הגירושין יהיו מהירים וקלים יותר

כשאתם זוכרים את טובת הילדים בגירושין – אתם מיטיבים גם עם עצמכם

האינטרס המשותף של שני ההורים בגירושין, הוא בדרך כלל לשמר את הקשר הבריא והרציף על הילדים המשותפים עד כמה שניתן. בנוסף, שואף כל הורה למזער למינימום האפשרי את הפגיעה בנפשם של הילדים ואת הטראומה שעלולים להסב להם הגירושין.

לכן, בהמשך לאמור לעיל, במקרים בהם שני בני הזוג בגירושין נכונים להניח הצידה את המשקעים הרגשיים ואי ההסכמה ביניהם, ולהתמקד בטובת הילדים שלהם, כך סביר שהסכם הגירושין שיחתם יוביל לרווחה מצרפית גדולה יותר.

 

האופן בו סיוע מקצועי בגירושין תורם לקיצור ההליכים

מעטים הם הזוגות שמצליחים להמודד עם הליך הגירושין ללא סיוע משפטי מקצועי. בגירושין ישנן סוגיות רבות ומורכבות שההכרעה בהן מוטב שתתבצע בשיתוף פעולה בין בני הזוג ובהנחייתו של איש מקצוע מיומן כמו עו"ד גירושין. זאת כמובן בהנחה והשאיפה המשותפת היא להגיע לפתרונות שישרתו את שני הצדדים באופן הוגן ושוויוני עד כמה שניתן, ולסיים את סאגת הגירושין בקלות ובפרק זמן סביר.

אחת הדרכים המומלצות והמקובלות לעשות זאת, היא במסגרת הליך גישור בגירושין, המתבצע בתיווכו של עורך דין גירושין בעל הסמכת מגשר מקצועי.

 

כך גישור גירושין עם עורך דין יכול לקצר עבורכם תהליכים

אף שהמושג "עורך דין גירושין" מעורר באופן אוטומטי אסוציאציה של תביעה משפטית והתנצחות בין בני הזוג, בפועל ישנם זוגות רבים שמסתייעים בעו"ד גירושין כדי לסיים את הגירושין באווירה חיובית ונעימה יותר. חשוב לדעת שכברירת מחדל, כל זוג הפונה כיום להליך גירושין, מחויב ממילא לגשת להליך גישור. מרכזי הסיוע שמדינת ישראל מעמידה לרשות הזוגות המעוניינים להתגרש, מאוישים בעובדים סוציאליים הפועלים על תקן מגשרים.

על אותו משקל ניתן לבצע את הליך הגישור באופן פרטי כאשר בתפקיד המגשר נמצא עורך דין המתמחה בדיני משפחה. עורך דין כזה למעשה מציע לבני הזוג מענה משפטי מקצועי ומלא בכל סוגיה שעשויה לעלות בהקשר להליך הגירושין. זאת בשונה מעובד סוציאלי שאינו בהכרח בקיא בכל רזי החקיקה, הפסיקה התקדימית וההתנהלות בבתי המשפט המטפלים בתביעות גירושין בישראל.

 

כיצד הפרספקטיבה של עורך דין גירושין עוזרת לזוגות להגיע להסכמה בנושאים קשים?

תרומתו של עורך דין גירושין לייעול הליכי גירושין, מורגשת במיוחד כאשר בני הזוג מתקשים להגיע להסכמה באותם נושאים עקרוניים שיש להכריע בהם כדי לגבש הסכם גירושין במהירות. להבדיל מבני הזוג המעורבים רגשית בהליך הגירושין, עורך הדין הפועל כמגשר מגיע ממקום אובייקטיבי ונייטרלי.

גם כאשר מדובר בעו"ד גירושין הפועל כמייצג של אחד הצדדים בגירושין בלבד, הרי שהוא אינו מונע משיקולים רגשיים או יצר נקמה, שמאפיין אנשים לא מעטים בסיטואציה של גירושין. הניסיון של עורכי דין המייצגים זוגות בהליכי גירושין, מאפשר להם לכוון את הצדדים למציאת פתרונות יצירתיים גם למורכבים שבמצבים, וכל זאת תוך שמירה על הוגנות, איזון בין האינטרסים של הצדדים ועמידה בדרישות החוק.

 

בשורה התחתונה

כל אדם שמעוניין לסיים את הליך הגירושין שלו על מי מנוחות, בקלות ובתוך פרק זמן לא ארוך, יפיק תועלת עצומה אם יפנה לשירותיו של עורך דין גירושין מהימן. עו"ד כזה שצבר ידע וניסיון בעולם דיני המשפחה בכלל ובהליכי גישור לגירושין באופן ספציפי, ידע לנווט אתכם לשביעות רצונכם במצב המורכב הזה שנקרא גירושין.

רק בעזרת ליווי משפטי מקצועי מסוג זה, ניתן בתוך פרק זמן קצר לגבש מתווה להסכם גירושין שיהיה מקובל עליכם ועל בני זוגכם, ולהניח את פרק הנישואין בחייכם מאחוריכם.

אודות המחברת

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

למה לצפות מהליך גישור גירושין

הליך הגירושין בין בני הזוג מפגיש אותם, לאחר שנים של חיים משותפים, משני צדי המתרס כאשר כל צד אוחז בעמדה שונה באשר לסוגיות הנובעות מהפרידה,

צו הרחקה בגירושין

צו הרחקה בגירושין הוא צו בית משפט שמאפשר להרחיק אדם מבן / בת זוגו ו/או ילדיו, במידה ועולה חשד לכך שאותו אדם יפגע בבני משפחתו.

תביעת גירושין – עיקרי התהליך

כאשר יחסיהם של בני זוג נשואים עולים על שרטון, לעיתים מגיעים של בני הזוג להחלטה משותפת לפתוח בהליך גירושין בהסכמה. במצב כזה, ככל שבני הזוג