מה קורה כאשר נתפסים בעבירת נהיגה בפסילה

לצערנו אנחנו עדים ללא מעט עבירות תנועה ברחבי כל הכבישים בארץ.

לעיתים, עבירות אלו יכולות להביא לתאונות מצערות, אבל במקרים קלים יותר רק קנס ופסילת רישיון בהתאם לחומרת העבירה.

אבל, נוכל לראות שלא מעט מן התיקים הנידונים בבתי המשפט הם נהיגה בעת פסילת רישיון ולכן חשוב להבין במה מדובר ומהן ההשלכות.

טרם נדון בפסילת רישיון ומהן ההשלכות בעבור נהיגה למרות פסילה, חשוב לציין שזוהי עבירה לכל דבר ועניין ויש להימנע מכך. יחד עם זאת, פעמים לא מעטות עלולים להתרחש מצבים בהם ישנו הצורך לנהוג למרות פסילה, עקב מצבי חירום. אם נעצרנו בגין נהיגה לא מותרת, חשוב להיעזר בעו"ד מומחה על מנת לוודא שאנו לא אומרים דבר שעלול לסבך אותנו.

מהי פסילת רישיון

פסילת רישיון הינה ענישה הניתנת בעקבות ביצוע עבירת תנועה בדרגת חומרה מסוימת. היא עלולה להתלוות לקנס כספי, מעצר וכדומה. פסילת הרישיון היא זמנית ונקבעת בהתאם להחלטת הרשות הרלוונטית, בית המשפט או משרד הרישוי. בתום תקופת הפסילה על הנהג לגשת לאותה הרשות ולקחת חזרה את רישיונו, אך עד אותה עת חל עליו איסור מוחלט לעלות על הגה ובמקרים מסוימים ישנו גם איסור לנהיגה בכלי הרכב שלו.

 

מהי משמעותה של נהיגה בפסילה

נהיגה בעת פסילת רישיון משמעה שהאדם בפסילה אינו מכיר ואף מזלזל ומבטל את הענישה שקיבל ובכך מבצע עבירה כפולה. לכן, נהיגה בזמן פסילה זוהי עבירה חמורה שמשטרת ישראל לוקחת ברצינות ואוכפת אותה בהיקף גבוה ביותר. חשוב לציין שאם נתפסנו בנהיגה בעת פסילה פשוט מאד לעלות על כך ולכן מן הרגע הראשון מומלץ ליצור קשר עם עורך דין תעבורה ערן עקראוי, על מנת לוודא שיש לנו הגנה משפטית מספקת, למרות המורכבות.

 

מהי הענישה

כפי שציינו, נהיגה בעת פסילת רישיון היא מעין עבירה כפולה. בהתאם לכך בתי המשפט רואים זאת בחומרה רבה והענישה יכולה להוביל, לא רק לשלילת רישיון שאינה זמנית כמו פסילה, אלא גם לתקופת מעצר עד תום ההליכים, ואפילו מאסר בהתאם לפסק הדין של אותו בית המשפט.

בגלל חומרת המצב יש להבין את החשיבות הקריטית של סיוע עו"ד תעבורה מומחה בזמן ההליכים. עו"ד מקצועי יודע את החוק באופן מלא ולכן ידע כיצד להגן עלינו גם במקרים בהם נהגנו בפסילה, למרות שהיה מדובר במקרה חירום, היות והודאה בכך שנהגנו במקרה חירום היא עדיין הודאה לכל דבר ועניין בקיום העבירה.

מה קורה כאשר נתפסים בעבירת נהיגה בפסילה
מה קורה כאשר נתפסים בעבירת נהיגה בפסילה

לסיכום

פסילת רישיון משמעה איסור עליה על הכביש ונהיגה בכלי הרכב הספיציפי שלנו לתקופה מסוימת, שהוגדרה על ידי הרשויות. אך, נהיגה בעת פסילה היא אסורה כפליים היות והיא עבירה כפולה, אשר עלולה להוביל לשלילה ואפילו תקופת מעצר או מאסר, בהתאם לפסיקת בית המשפט.

אנשי משפט

 

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף

העלאת קצבת נכות 2022 ביטוח לאומי

 באתר של הביטוח הלאומי ניתן להתעדכן בהעלאת קצבת הנכות ובתוספות לאוכלוסיות שונות. המאמר יפרט מתי ניתן לקבל קצבת נכות ומהו תשלום הקצבה נכון ל-2022.