מה חשוב לדעת בעת עריכת הסכם ממון

השאיפות הרומנטיות של הרבה מאוד אנשים כוללות מציאת בן או בת זוג איתם יוכלו לבלות את שארית ימיהם. כל אחד רוצה למצוא את האהבה שלו במטרה למסד את הקשר, להקים משק בית ובסופו של דבר גם להביא ילדים. עם זאת, הסטטיסטיקה בישראל היא בעייתית, בלשון המעטה, שכן נתוני הגירושין בישראל מצביעים על כ – 30 אחוזים מסך הזוגות המתחתנים כמי שסיימו את הקשר הזוגי בגירושין. לאור הנתונים הללו, עריכת הסכם ממון היא עניין מתבקש כיום, שלא כדאי לפסול על הסף. עריכת הסכם ממון צריכה לכלול מספר אלמנטים חשובים, לרבות הסתייעות בעורך דין המתמחה בהסכמים אלו, ועל כך נרחיב במדריך זה.

מתי פונים לעריכת הסכם ממון

הסכם ממון מהווה מבחינת הרבה אנשים סוג של מבחן אמון. לא פשוט להציע לבן או בת הזוג הסכם שמדבר על חלוקת נכסים וכספים בעת פרידה, עוד לפני שבכלל מתחתנים. הצד השני עלול להיעלב, לכעוס ולהיות מתוסכל מאוד, ויש מקרים בהם הקשר נותק או התפוצץ בדיוק בגלל ההצעה הזו.

לכן, חשוב לעשות זאת בצורה נכונה, וזה אף מתבקש במצבים בהם צד אחד הוא חזק יותר כלכלית, ובעל גב כלכלי חזק יותר, מאשר הצד השני. לכן, התהליך צריך להיעשות בעדינות, ויתרה מכך, עם ליווי של עורך דין גירושין איכותי.

 

עורכים הסכם ממון לפני הנישואים? חשוב שתבינו על מה אתם חותמים

הדבר החשוב ביותר בנושא של עריכת הסכם ממון היא ההבנה של שני הצדדים על מה הם חותמים. גם בית המשפט יעשה מאמץ להבהיר לאנשים את המשמעות של הסכם הממון, ולבטח אם הוא חד צדדי או דרקוני לכיוון אחד הצדדים. גם הסכמים מאוד חד צדדיים הם חוקיים, וקשה מאוד (אך אפשרי) לבטל אותם בשלב מאוחר יותר.

יש אנשים שחותמים על הסכמים מתוך חשיבה שמדובר בפורמליות, ואחרים, תמימים יותר, שחותמים ללא נוכחות עורך דין גירושין או לאחר שבני הזוג שלהם מבצעים עליהם מעשה נוכלות. אלו דברים שחשוב מאוד לדעת ולשים לב אליהם, והדרך להימנע מכך היא דרך עבודה עם עורך דין גירושין איכותי.

 

הדבר החשוב ביותר בזמן עריכת הסכם ממון

הדבר הכי חשוב בעת עריכת הסכם ממון זוהי ההבנה כי יש סיכוי שהקשר לא ימשך לעד. זוגות נפרדים מכל מיני סיבות, ויש לקחת הכל בחשבון. בנוסף, חשוב להבין כי יש אנשים שעובדים קשה מאוד עבור מה שיש להם, ובחלק מהמקרים, הם עשו את הונם לפני החתונה.

לכן, זה רק הוגן שנכסים וכספים שהשיגו עוד לפני שהכירו את בן או בת הזוג, יישארו אצלם גם במקרה של פרידה. יש הרבה מאוד סיטואציות שונות של קבלת נכסים וכספים, כולל ירושות או מתנות, והחוק מורה על חלוקה שווה של הרכוש לאחר הפרידה. עם זאת, זה לא תמיד הוגן, ואנשים צריכים לדעת ולהבין שהשבת הסדר הטוב היא קריטית להמשך הדרך.

מה חשוב לדעת בעת עריכת הסכם ממון
מה חשוב לדעת בעת עריכת הסכם ממון

היתרונות של הסכם ממון

הסכמי ממון לא חייבים להיות דרקוניים או חד צדדיים, ויש להם גם יתרונות. כך למשל, אפשר להגיע להסכמים בהם חלוקת הכסף והרכוש תהיה שוויונית יותר. כל עוד שמים בצד את האגו, ועובדים עם עורך דין גירושין טוב, עריכת הסכם ממון יכולה להיות תהליך נעים ונוח, שמסייע להוציא את הנישואים לדרך בצורה חיובית וטובה.

הסכם ממון טוב הוא כזה שגם יכול למנוע פרידה נקמנית וביחסים רעים, שכוללת בתי משפט, דיונים אינסופיים ופגיעה שזולגת גם לילדים, ולהחלטות שנלקחות לגביהם.

 

בעת עריכת הסכם ממון – חשוב לפנות לעורך הדין הנכון

מעבר לאנשים שמתגרשים מכיוון שהם לא מסתדרים, ישנה גם תופעה של אנשים שמחפשים להתחתן עם אנשים עשירים ואמידים ולהתגרש רק על מנת לדרוש את הכסף. לכל מקרה, הדרך הטובה ביותר להשיג תעודת ביטוח טובה היא באמצעות עריכת הסכם ממון שיקבע את חלוקת הכסף והנכסים במקרה של גירושין.

הסכמי ממון צריכים לקבל את אישור בית המשפט, וחשוב לדעת כי גם נוכחות עורך דין גירושין היא נדרשת על מנת לקבל את האסמכתא הסופית.

 

בעת עריכת הסכם ממון חשוב לזכור שהמטרה היא שקט נפשי לשני הצדדים

הסכם ממון זהו נושא מאוד לא נעים להציף בנקודה קריטית בקשר, לפני החתונה, והצד השני עלול לקבל את זה בצורה לא טובה. אף אחד לא רוצה לראות שמעמידים אותו במבחן או שמפקפקים במניעים שלו, ולכן, לא מעט אנשים נפרדים בגלל הנושא הזה בדיוק. עם זאת, חתימה על הסכמי ממון בין בני זוג היא חשובה מאוד, כי היא מונעת אי נעימות וכאוס בסיום הקשר, אשר יכול להשפיע גם על שני הצדדים, וגם על הילדים.

 

גם אם אתם ביחסים טובים – בעת עריכת הסכם ממון חשוב שתגנו על האינטרסים שלכם

המציאות היא שכמעט כל אחד מאיתנו מכיר לפחות גרוש או גרושה אחת, וזה רק מעיד על השכיחות של תופעת הגירושין בישראל. כשליש מהאנשים שמתחתנים בישראל, גם מסיימים את הקשר על מדרגות הרבנות. אפשר לשייך זאת להרבה מאוד תופעות שמתרחשות בשנים האחרונות, וזה כולל חוסר סבלנות, ירידה בערך של מוסד הנישואים, השפעות של מדיה חברתית ועוד.

בתוך כך, זה קשה יותר לעכל שיש אנשים שמתחתנים אך ורק בשביל הכסף, אך גם זה קורה. לכן, עריכת הסכם ממון היא פחות או יותר מתבקשת, לאור הנתונים העגומים. גם אם הזוג מגיע מרקע כלכלי פחות או יותר דומה, הסכם שכזה יכול למנוע הרבה מאוד בעיות ואי נעימויות בעתיד.

 

לדעת לערוך הסכם ממון מפורט והוגן

הסכמי ממון הם הסכמים אשר משאירים מקום מועט מאוד לספק, וברור מאוד לאן כל הכסף והרכוש הולך, אם וכאשר הקשר עולה על שרטון רומנטי. עריכת הסכם ממון בעזרת עורך דין גירושין זהו דבר המאפשר את המשך החיים בצורה נוחה מבחינה כלכלית, עד כמה שניתן.

אודות המחברת

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

ביטול הסכם ממון

הסכם ממון הוא חוזה משפטי לכל דבר ועניין. ככזה יש לו מעמד משפטי של פסק דין מחייב. אולם יחד עם זאת, כאשר ניתן להוכיח שההסכם

הסכם ממון כהסכם מקפח

השאיפות הרומנטיות של מרביתנו כוללות מציאת בן או בת זוג איתם נוכל לבלות את שארית ימינו, באושר וגם בעושר. עם זאת, הסטטיסטיקה בישראל מראה סיפור

הסכם ממון על דירה

אנשים נכנסים למערכות יחסים בכל מיני סיטואציות שונות בחיים. לרוב, הרקע הסוציו אקונומי הוא די דומה, אך יש מקרים בהם יש הבדלים ברמת ההכנסות והרקע

כללים לביטול הסכם ממון

הסכמי ממון הם הסכמים שהייעוד שלהם הוא מציאת הדרך הנכונה לפירוק קשר הנישואים מבחינה כלכלית. בזמן פרידה, החיים של אנשים משתנים והם צריכים להמציא את

יחסי ממון בין בני זוג

בני זוג אשר מחליטים להתחתן בישראל צריכים להבין את כלל ההשלכות הנגזרות מכך. יש המון אלמנטים חוקיים סביב הנישואין, ורובם סובבים סביב כסף. האלמנט הכלכלי

יחסי ממון והזכות לפרטיות

מערכת יחסים בין בני זוג נשואים היא עניין מורכב מאוד, ויש לא מעט זוגות שנאלצים "לפרק את החבילה", מכל מיני סיבות. כאשר זוג מבין שהיחסים