מה ההבדל בין עבירת אינוס לעבירת אינוס חמורה

עבירות אינוס הן לצערנו עבירות שאינן מהוות מקרים נדירים בחברה הישראלית, להיפך – הן עבירות נפוצות במיוחד. לצערנו, נשים רבות מוצאות את עצמן בסיטואציה שבה הן נאנסות ונבעלות בכפייה, במגוון אופנים וצורות, ובמגוון רחב של גילאים, סיטואציות ונסיבות. היום יצאנו לבדוק מה ההבדל בין עבירת אינוס לעבירת אינוס חמורה, וחזרנו כדי לספר לכם את כל מה שאתם צריכים לדעת בנושא. בכל מקרה, חשוב לדבר שכל עבירה באשר היא היא חמורה ביותר, ולכן כך או כך – הימנעו מהן.

עבירת אינוס ועבירת אינוס חמורה – לאן הן מובילות?

ממש בקרוב ניגע בהבדל בין עבירת אינוס לעבירת אינוס חמורה, אולם נתחיל מהדבר הקריטי ביותר למי שמבצע עבירות מסוג זה – עורך דין עבירות מין. עורך דין עבירות מין מתמחה באופן ספציפי בתחום הפלילים, ולכן הוא זה שצריך לעמוד לצד העבריינים שביצעו עבירת אינוס או עבירת אינוס חמורה. עורך דין עבירות מין הוא זה שיוכל ללוות את העבריינים בהליך הפלילי, לייצג אותם ולהציג בפני בית המשפט טענות שיוכלו לגרום להפחתת העונש שאותו הם יקבלו.

 

ההבדל בין עבירת אינוס לעבירת אינוס חמורה

עבירות של אונס הן עבירות נוראיות בכל צורה שהיא, אולם הן מחולקות לפי עבירת אינוס ולפי עבירת אינוס חמורה. החלוקה לקטגוריות הללו נולדה מתוך הצורך להתאים עונש הולם לכל עבירה באשר היא, שיותאם לה על פי דרגת החומרה שלה. עבירת אינוס היא עבירה שבמסגרתה מתבצע אונס בפועל, ללא הסכמת הצד הנאנס. תחת עבירת אינוס ייכנסו עבירות אונס הנבדלות ביניהן במאפיינים שונים, שבמסגרתן הוחדר איבר מין או חפץ לאיבר מינה של האישה. לעומת זאת, עבירת אינוס חמורה היא עבירה שבה, לדוגמה, נאנסה האישה על ידי מספר רב של גברים, כלומר יותר מגבר אחד בלבד.

 

בנפשה של הנאנסת לא קיים שום הבדל

חשוב להבין שהחלוקה לפי עבירת אינוס ולפי עבירת אינוס חמורה נועדה אך ורק לשם הצמדת העונש המתאים. בנפשה של האישה הנאנסת אין הבדל בין עבירת אינוס לבין עבירת אינוס חמורה, שכן הן שתיהן מותירות בה טראומה גדולה, נוראית ומצלקת. לכן, גם עונשים בגין עבירת אינוס בחוק הם עונשים כבדים ביותר שיכולים להגיע גם ללא מעט שנות מאסר, וגם עונשים בגין עבירת אינוס חמורה יהיו כבדים ביותר, ויכולים להגיע גם עד 20 שנות מאסר.

מה ההבדל בין עבירת אינוס לעבירת אינוס חמורה
מה ההבדל בין עבירת אינוס לעבירת אינוס חמורה

ההליך המשפטי בגין עבירת אינוס או עבירת אינוס חמורה

גם ההליך המשפטי עצמו יהיה דומה מאוד בהתנהלות הן בגין עבירת אינוס והן בגין עבירת אינוס חמורה. במסגרת ההליך המשפטי תיפתח התלונה מצד הנאנסת, האנס לכאורה ייחקר, ובהתאם לממצאי החקירה ניתן יהיה לקבוע האם לסגור את התיק או לגשת לשלב כתב האישום והמשפט עצמו. לסיכום, ההבדלים בין עבירת אינוס לעבירת אינוס חמורה יבואו לידי ביטוי בעונש עצמו, ובאמצעות עורך דין פלילים ניתן יהיה לנסות ולהפחית את העונש בהתאם לחומרת העבירה.

חוֹק

אודות המחברת

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא