מהי הכמות המינימלית שיכולה להיחשב כאחזקת סמים לסחר

כשזה מגיע לסמים יש שתי עבירות עיקריות שההבדלים ביניהן קריטיים – החזקת סמים לשימוש עצמי והחזקת סמים לסחר. חשוב מאד לדעת את ההבדלים בין השתיים, זאת משום שההבדלים בענישה מהותיים. לכן גם חשוב לדעת מהי הכמות המינימלית שיכולה להיחשב כהחזקת סם לסחר, שכן אם החזקתם פחות זו כבר עבירה של החזקת סם לשימוש עצמי.

 

אחזקת סם לסחר

האיסור בסחר בסמים קבוע בסעיף 13 לפקודת הסמים המסוכנים:

"לא ייצא אדם סם מסוכן, לא ייבא אותו, לא יקל על ייצואו או ייבואו, לא יסחר בו, לא יעשה בו שום עסקה אחרת ולא יספקנו בשום דרך בין בתמורה ובין שלא בתמורה, אלא אם הותר הדבר בפקודה זו או בתקנות לפיה או ברשיון מאת המנהל". החוק לא רק אוסר על סחר בסמים אלא גם על תיווך, כך שגם אם תנסו להתחמק ולומר שרק תיווכתם הטענה לא תתקבל בבית המשפט. חשוב מאד במקרה שהואשמתם בעברת סחר בסמים או בעברת החזקת סמים לצורך שימוש עצמי לקחת ייעוץ בעבירות סמים.

 

מהי כמות הסם המינימלית שיכולה להיחשב כהחזקת סמים לסחר

בפקודת הסמים המסוכנים ישנו חלק שנקרא התוספת השניייה. התוספת השנייה היא רשימה של כל הסמים האסורים (גם סמים קלים נמצאים בפקודה זו). התוספת השניה היא טבלה בה רשום מהו הסם המסוכן וכמה מינימום הכמות שהחזקה שלה נחשבת לסחר.

 

הדגמת השימוש בתוספת השנייה

הסם הראשון בטבלה הוא קנבוס (קנאביס בשמו המוכר) וליד שמו רשום 15 גרם. כלומר, הכמות המינימלית של סם קנאביס שהחזקה בה נחשב לסחר היא 15 גרם. כך, שאם אדם החזיק 16 גרם זוהי כבר כמות שנחשבת לסר בסמים ומי שהחזיק 14 זוהי כמות שנחשבת לאחזקת לצורך שימוש עצמי.

 

מה המשמעות של ההבדל בין אחזקה לצורך סחר לבין אחזקה לצורך שימוש עצמי

ההבדל בענישה בין השניים מאד משמעותי. בעוד שעל אחזקה לצורך שימוש עצמי העונש הוא שלוש שנים, על אחזקה לצורך סחר העונש יכול להגיע גם ל20 שנה! לכן חשוב מאד במהלך המשפט לנסות ולהוכיח שלא סחרתם בסמים.

 

החשיבות של ייעוץ משפטי

עורך דין פלילי טוב יכול לעזור לכם במהלך ההליך המשפטי שלכם. מטרץ עורך הדין היא למצוא פרצות בחוק אותו הוא מכיר, ולעורר ספק סביר בליבם של השופטים. ספק סביר יכול להוביל לביטול ההאשמה מולכם ולהוציא אתכם פטורים מכל עונש בנושא. לסיכום, כדי לדעת מהי הכמות המינימלית של סם שאם תחזיקו אותו תחשבו לאדם שסחר בסמים, יש לבדוק ספקודת הסמים המסוכנים בתוספת השנייה. הפקודה נמצאת באינטרנט לעיני כל וניתן להסתכל בה מתי שרק תרצו. במידה והואשמתם בעבירה שקשורה לסמים, חשוב מאד שתתייעצו עם עורך דין פלילי טוב שיכול לעזור לכם לצאת מהתסבוכת.

עבירת סמים

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף

מה זה התרת נישואים

זוגות מעורבים רבים בישראל צריכים להתמודד עם התרת נישואין בדרך חוקית ומסודרת. בישראל יש תהליך מסודר שצריך לעבור כדי להשיג את התרת הנישואים המיוחלת. מאמר