מהי ההתנהלות מול ביטוח לאומי כאשר תאונת דרכים היא גם תאונת עבודה

ההגדרה לתאונת עבודה שמוגדרת בחוק כתאונה שקרתה לעובד שכיר או עצמאי, קורית תוך כדי ועקב עבודה, ולכן תאונת דרכים שקרתה לעובד במהלך עבודתו תיחשב גם היא לתאונת עבודה.

איך מתנהלים מול ביטוח לאומי כאשר תאונת דרכים היא גם תאונת עבודה? התשובה נמצאת ממש כאן.

במקרים בהם תאונת דרכים היא גם תאונת עבודה, העובד הנפגע יכול לבחור לתבוע שני גופים, וביניהם חברת הביטוח של הרכב והמוסד לביטוח הלאומי. כלומר, הנפגע זכאי לפיצויים מהמוסד לביטוח לאומי וגם לפיצויים מחברת ביטוח הרכב עבור נזקי הגוף אשר נגרמו לו כתוצאה מהתאונה.

מתי תאונת דרכים נחשבת לתאונת עבודה ואיך אפשר לדעת?

במקרה והעובד נפגע בתאונת דרכים במהלך נסיעה לעבודה, נסיעה לפגישה במתכונת העבודה או בדרך חזרה ממנה, תיחשב תאונת הדרכים לתאונת עבודה.

בירור מקיף של המקרה אצל עורך דין תאונות עבודה יכול לשפוך לכם אור על הנושא וגם להעניק לכם ייעוץ וליווי צמוד בכל שלבי ההתנהלות.

 

למי כדאי לפנות קודם – לביטוח הלאומי או לחברת הביטוח?

כשמדובר בתאונת דרכים שהיא גם תאונת עבודה פונים גם לחברת הביטוח וגם לביטוח הלאומי.

פנייה לביטוח הלאומי בגין הפגיעה לפני הפניה לחברת הביטוח, תזרז את הדיון בבית המשפט מהסיבה הפשוטה שיקבעו אחוזי הנכות בגין פגיעה פיזית שקרתה עקב התאונה מבעוד מועד, ולפיכך המשפט יתבסס עליהם, יהיה לו תמונה רחבה יותר של האירוע ותחול הכרה במקרה כתאונת דרכים שהיא גם תאונת עבודה.

כמו כן, לפי תקנות הביטוח הלאומי בסעיף 6ב לחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, נכתב כדי לפטור את בית המשפט מלקבוע את דרגת הנכות של הנפגע ולשמש כראייה עובדתית.

בהגשת תביעה לביטוח הלאומי על מנת לדרג את רמת הנכות במידה ויש, הנפגע עובר וועדה רפואית שמטרתה לבחון את הקשר בין הנכות לתאונה, ולקבוע את דרגת הנכות באמצעותה.

 

מה ההליך מול ביטוח לאומי בדבר התביעה?

לאחר התאונה יש לדווח למעסיק, ולבקש ממנו למלא ולחתום על טופס ב.ל. 250- עובד שכיר שנפגע בעבודה – ומיועד להגשת תביעה לביטוח לאומי. חשוב למלא אותו כדי לקבל זכאות לטיפול רפואי בקופת החולים שלכם תחת המקרה כדי להכיר באירוע כתאונת עבודה ולצבור מסמכים מבוססי טענה. עובד עצמאי ידווח על התאונה על ידי מילוי טופס 238.

מהי ההתנהלות מול ביטוח לאומי כאשר תאונת דרכים היא גם תאונת עבודה
מהי ההתנהלות מול ביטוח לאומי כאשר תאונת דרכים היא גם תאונת עבודה

אז מה היא ההתנהלות מול ביטוח הלאומי כאשר תאונת דרכים היא גם תאונת עבודה?

כאשר תאונת דרכים היא גם תאונת עבודה, יש לפנות גם לביטוח הלאומי, לחברת ביטוח הרכב וגם למעסיק שיחתום על טופס 250 שמיועד להגשת תביעה לביטוח הלאומי. היעזרות בשירותי עורך דין בתחום זה יגדילו את הסיכויים שלכם להצליח בתביעה ולקבל מידע ומענה על שאלות שלא ברורות לכם על הנושא וכיצד ניגשים לתהליך.

מאזניים

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף

העלאת קצבת נכות 2022 ביטוח לאומי

 באתר של הביטוח הלאומי ניתן להתעדכן בהעלאת קצבת הנכות ובתוספות לאוכלוסיות שונות. המאמר יפרט מתי ניתן לקבל קצבת נכות ומהו תשלום הקצבה נכון ל-2022.