חשיבותו של הסכם ממון

מערכות יחסים זוגיות בדרך כלל מתחילות בצורה טובה וחיובית, וממשיכות עם הרבה עליות וירידות. בשלב הבא, לאחר שהזוג נמצא ביחד זמן מה, אנשים מרגישים שהגיע הזמן להציע נישואים ולמסד את הקשר. מיסוד הקשר הוא חיובי ומביא איתו המון יתרונות, אך הוא גם מורכב, ויכול להסתיים על הצד הרע ביותר, עם גירושין. גירושין הם נפוצים מאוד בישראל כיום, ועל פי נתונים רשמיים, כשליש מהזוגות אשר ממסדים את הקשר, גם מסיימים אותו בגירושין. חלק מהליכי הגירושין מתקדמים במהירות ואחרים הם כואבים, איטיים ומורכבים מאוד, ומדגישים את חשיבותו של הסכם ממון טוב.

מהי חשיבותו של הסכם ממון

אנשים אשר עומדים להתחתן לא חושבים על רגע הפרידה. רובם כלל לא חושבים שפרידה היא אופציה קיימת, ולכן מופתעים מאוד מההצעה לחתום על הסכם ממון לקראת הנישואין. לפעמים, הבקשה להסכם ממון באה מהצד של המשפחה, או החברים הקרובים, כדי לא לתת פתח לבעיות עם סיום הקשר.

אנשים מקבלים כיום בצורה יותר טובה את הבקשה לחתימה על הסכם ממון, ולבטח כאשר לאחד מהצדדים יש עליונות כלכלית מובהקת. זה עדיין קצת קשה לעיכול, אך הרבה יותר נפוץ מאשר בעבר. יתרה מכך, גם הצד החלש כלכלית רשאי לבקש בקשות ולדרוש דרישות לגבי ההסכם, אשר יטיבו עימו אם וכאשר מערכת היחסים תיגמר.

 

על מטרתו של הסכם ממון והתועלת ההדדית שהוא מציע

המטרה של ההסכמים הללו היא לשמור על אנשים שמגיעים מרקע כלכלי טוב יותר מאשר בני הזוג שלהם, ולדאוג שהם יקבלו את חלקם בחזרה במקרה של פרידה, ולא תהיה חלוקה שווה של נכסים וכספים, כפי שנדרש על פי חוק. הסכם ממון הוא הסכם ששומר על אנשים מפני אינטרסים זרים בחתונה, וגם מאפשר להם לא לאבד כספים ורכוש שאגרו וצברו ביושר עוד לפני שפגשו את החצי השני שלהם.

 

הסכם ממון – פתרון שכיח יותר ויותר בקרב זוגות ישראלים

החתימה על הסכמי ממון לפני החתונה הפכה לנפוצה מאוד בשנים האחרונות, לאור הסטטיסטיקה העגומה בישראל. הרבה אנשים מבינים שההסכם הוא אינו מבחן אמון, ולא בא לפגוע בהם, אלא פשוט לייצר סוג של תעודת ביטחון שתטיב עם שני הצדדים אם וכאשר יחליטו להתגרש.

מנגד, הסכם ממון יכול להגיע גם מהצד החלש יותר בקשר, על מנת להבטיח את עתידו הכלכלי שלו, אם וכאשר יגמרו הנישואים. כלומר, הסכם שכזה יכול ללכת לכל מיני כיוונים וההעדפה היא לקיים אותו בעזרת עורך דין גירושין איכותי.

חשיבותו של הסכם ממון
חשיבותו של הסכם ממון

עבודתו של עורך דין גירושין בהקשר לעריכת הסכם ממון איכותי

העבודה של עורך דין גירושין היא חשובה מאוד בכל מה שקשור לעריכת הסכם ממון. עורך הדין צריך להגיע עם סט כלים מגוון, כדי להצליח ולחתום על ההסכם הטוב ביותר עבור הלקוחות שלו. אל הסכם ממון צריך לגשת בעדינות, וברוגע, ולהבין שיש פה הרבה עניין של הנגשה לצד השני.

חשוב לנסח את ההסכם בצורה נכונה, לעבור עם הלקוח על המשמעות שלו, ולהגיש אותו לצד השני ברגע הנכון. בנוסף, יש לעבור על המשך התהליך, כולל אישור בית המשפט והחתימה הסופית, עם כל הצדדים, עוד ברגע הניסוח.

 

חשיבותו של הסכם ממון למניעת התדיינות משפטית מורכבת בגירושין

הסכמי ממון נועדו כדי למנוע התמודדות קשה מנטלית עם גירושין בבית המשפט. כאשר הסכם ממון קיים, כל החלוקה של הרכוש נקבעת מראש, ואנשים לא צריכים לשבור את הראש ולהוציא סכומי כסף גדולים כדי להתמודד עם אישומים כאלו ואחרים.

מרבית הסכמי הממון הם אינם דרקוניים, ופשוט סובבים סביב החזרת המצב הכלכלי של כל אחד מהצדדים לקדמותו, מלפני תקופת הנישואים. עם זאת, יש אנשים שמנצלים את הסכמי הממון לרעה, ומייצרים הסכמים חד צדדיים, לפני בקשת גט וריקון הצד השני מנכסיו. במקרים כאלו, אפשר לבקש ביטול גט מבית המשפט, דבר שניתן רק במקרים קיצוניים.

 

חשיבותו של הסכם ממון שמנוסח בצורה מפורטת, חוקית ומתוך ראיית הנולד

כדי לחתום על הסכם ממון בצורה נכונה ואידאלית, חשוב מאוד לעבוד עם עורך דין גירושין טוב. עורך דין גירושין אשר מכיר את התחום, ידע לפעול להכנסת הסעיפים הנכונים, ויעבוד בצורה חכמה לטובת הזוג. עורך הדין יפעל כדי לקדם את הצד הלוגיסטי והבירוקרטי של ההסכם, ויאפשר לאשר אותו בבית המשפט בצורה מהירה.

בית המשפט מצידו, צריך לדאוג ששני הצדדים מבינים את ההשלכות של ההסכם, וכי הם חותמים עליו בהסכמה מלאה וללא פחד או חשש.

 

חשיבותו של הסכם ממון מתגלה בפרידה

את חשיבותו של הסכם ממון מגלים, למרבה הצער, רק כאשר הוא מופעל. אנשים לא חושבים שהיום הזה יגיע, אך כשהוא מגיע, הם רואים בדיעבד שהחתימה הצילה אותם ממשבר כלכלי. יש הרבה מאוד דוגמאות לזוגות ממעמדים שונים שנפרדו, והצד החזק יותר הוא זה שנפגע אנושות.

בתוך כך, חשוב להבין שיש גם הסכמי ממון חד צדדיים שפוגעים בצורה קשה באחד הצדדים, והבעיה היא שזה מתקבל בחוק, בהתאם למספר תנאים. אם התנאים הללו (היעדר ייצוג משפטי בחתימה או הסכם קיצוני לטובת הצד החלש) מבשילים, יש עילה לביטול של הסכם הממון בבית המשפט.

 

מדוע על הסכם ממון חותמים רק בליווי עורך דין גירושין

גיבוש של הסכם ממון הוא לא דבר פשוט, ולבטח כאשר הצד השני מתחיל לדרוש דרישות. כל אחד רוצה להבטיח את העתיד שלו, והעובדה כי הצד החלש יותר כלכלית צריך לחתום על מסמך שכזה, רק מעלה את החשש, ואת תחושת הקורבנות. הצד החלש עלול לדרוש יותר כסף ורכוש דרך ההסכם, וזה דבר שייאלץ להיכנס למשא ומתן.

לכן, חשוב לעשות זאת בצורה חכמה ובתיווכו של עורך דין גירושין איכותי אשר מכיר את הנושא מא' ועד ת'. רק כך אפשר להיות סמוכים ובטוחים שההסכם כולל בתוכו את כל האינטרסים שלכם.

אודות המחברת

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

ביטול הסכם ממון

הסכם ממון הוא חוזה משפטי לכל דבר ועניין. ככזה יש לו מעמד משפטי של פסק דין מחייב. אולם יחד עם זאת, כאשר ניתן להוכיח שההסכם

הסכם ממון כהסכם מקפח

השאיפות הרומנטיות של מרביתנו כוללות מציאת בן או בת זוג איתם נוכל לבלות את שארית ימינו, באושר וגם בעושר. עם זאת, הסטטיסטיקה בישראל מראה סיפור

הסכם ממון על דירה

אנשים נכנסים למערכות יחסים בכל מיני סיטואציות שונות בחיים. לרוב, הרקע הסוציו אקונומי הוא די דומה, אך יש מקרים בהם יש הבדלים ברמת ההכנסות והרקע

כללים לביטול הסכם ממון

הסכמי ממון הם הסכמים שהייעוד שלהם הוא מציאת הדרך הנכונה לפירוק קשר הנישואים מבחינה כלכלית. בזמן פרידה, החיים של אנשים משתנים והם צריכים להמציא את

יחסי ממון בין בני זוג

בני זוג אשר מחליטים להתחתן בישראל צריכים להבין את כלל ההשלכות הנגזרות מכך. יש המון אלמנטים חוקיים סביב הנישואין, ורובם סובבים סביב כסף. האלמנט הכלכלי