חוקר פרטי לפני גירושין

השירותים שמספק חוקר פרטי לפני גירושין צברו ביקוש רב בעשורים האחרונים. לא אחת, נעשה בהם שימוש לשם אימות חשדות להתנהגות קלוקלת מצד מי מבני הזוג, ואיסוף של הוכחות שעתידות לשמש את אחד מבני הזוג בהליך הגירושין. בשורות הבאות נדון בשירותים השונים שאותם מציע ללקוחותיו חוקר פרטי לפני גירושין ובתועלת הגלומה בהם.

השירותים שאותם מציע ללקוחותיו חוקר פרטי לפני גירושין

חוקר פרטי לפני גירושין מציע ללקוחותיו שירותים שונים, שמטרתם היא לאמת חשדות שונים שהתעוררו כנגד בני הזוג (למשל, חשד לבגידה של אישה בבעלה או להיפך) או לסייע באיסוף הוכחות לביצוע מעשים בלתי הולמים על ידי אחד הצדדים בנישואין.

שירותיו של החוקר הפרטי הנ"ל, חיוניים במיוחד במקרים שבהם ניתן להוכיח את דבר קיומם של מעשים שונים המהווים עילה לגירושין וכן כשנאסף מידע שעשוי להשפיע על זכויותיהם של הצדדים בגירושין. למשל, מידע על נכסים שהוסתרו על ידי אחד מבני הזוג הנשואים, ועשויים להיות רלוונטיים לעניין חלוקת הרכוש בגירושין. בין השירותים שמסייעים בהשגת המטרות הללו, ישנם שירותי מעקב ואיתור מידע פרטי או פיננסי.

 

מי עשוי להזדקק לשירותיו של חוקר פרטי לפני גירושין?

גברים ונשים רבים נאלצים לעמוד בפני קשיים רבים בדרכם להתגרש מבני זוגם. זאת בפרט כאשר בני הזוג מסוכסכים ואינם נכונים לשתף פעולה אחד עם השנייה על מנת להביא את הנישואין לסיומם באופן מכובד והוגן. לעיתים קיים חשד מצד אחד מבני הזוג להתנהגות בלתי נאותה ואף לא חוקית של הצד השני בנישואין.

בעזרת שירותי המעקב שמציע חוקר פרטי לפני גירושין, ניתן לבחון האם יש ממש בחשדות הללו ולאסוף הוכחות להתנהלות הפסולה מצד בן הזוג, במידה והחשד מתאמת.

 

מה ניתן לעשות עם המידע שחושף חוקר פרטי לפני גירושין?

על סמך המידע שאוסף חוקר פרטי לפני גירושין, יכול אדם לקבל החלטה בנוגע לרצונו להמשיך בנישואיו לבן זוגו, ואף לעשות שימוש במידע זה בתביעת הגירושין, בהתאם לצורך. גם כאשר ההחלטה להתגרש כבר התקבלה, אך קיים חשד להתנהלות פסולה של בן או בת הזוג, הסיוע מחוקר פרטי לפני גירושין עוזר לצד החושד לאסוף מידע חשוב שיוכל לשמש אותו במסגרת הגירושין לשם מיצוי זכויותיו.

למשל, כאשר מתעורר חשד להברחת נכסים מצד אחד הצדדים בנישואין, יוכל החוקר הפרטי לאמת זאת, כך שניתן יהיה להתייחס לנושא בעת חלוקת הרכוש בגירושין.

חוקר פרטי לפני גירושין
חוקר פרטי לפני גירושין

מהן הנסיבות שבהן נהוג להסתייע בחוקר פרטי לפני גירושין?

ישנן נסיבות שונות שבהן נהוג להסתייע בשירותיו של חוקר פרטי לפני גירושין, כאשר הבולטות ביניהן הן כדלקמן:

 

חשש לבגידה מצד בן או בת הזוג

אף שיחסי אמון הם הבסיס לזוגיות מוצלחת, לא אחת אנשים נכווים כאשר הם מגלים שבני זוגם בגדו בהם עם אדם מחוץ לנישואין. מעשי ניאוף הם לא עניין חריג בעולם המודרני ולעיתים ישנן נסיבות שמצדיקות את החשד מצד בן או בת הזוג. למשל, כאשר אחד הצדדים בזוגיות מתחיל לשוב הבית בשעות לא שגרתיות, מסתיר את הטלפון הנייד, מבצע חיובים לא סטנדרטיים בכרטיס האשראי, או מקבל שיחות טלפון מסתוריות בהיחבא.

כל אלו הן נסיבות שעלולות לעורר את החשד לבגידה. אולם בסופו של עניין, ללא הוכחות חותכות קשה עד בלתי אפשרי להתעמת עם בן / בת הזוג וודאי שלא להגיע לרבנות כדי לבקש גט בעילה של בגידה. לחוקר פרטי לפני גירושין ישנם הכלים המאפשרים לו לנהל מעקב מתוחכם ויעיל אחר בן / בת הזוג שנחשדו בניאוף, לתעד את פעילותם, ולהוכיח כי אכן בגדו בבני זוגם.

 

הצורך להוכחת אלימות במשפחה לשם קבלת גט

אלימות במשפחה היא בין הגורמים היותר שכיחים לגירושין בישראל. עם זאת, לבתי הדין הרבניים בישראל, ישנה סמכות בלעדית להתרת קשרי נישואין בין זוגות יהודיים באמצעות טקס שנקרא "סידור גט". למותר לציין כי בתי הדין הרבניים פוסקים בתיקי גירושין על פי דין תורה, המחייב את קיומה של עילה מוכחת למתן הגט.

מכאן שאישור בקשת הגט במקרי אלימות במשפחה, לא תמיד מתאפשרת ללא הוכחות חותכות למקרי האלימות. למרבה הצער, מאחר ואלימות זו מתרחשת בחדרי חדרים, קשה להוכיח את התרחשותה בבית המשפט. לכן הסיוע של חוקר פרטי לפני גירושין יכול לסייע מאוד. ההוכחות לאלימות מצד בן הזוג יכולות להיאסף בדמות תיעוד מוקלט, מוסרט או כצילומי סטילס, אשר יוצגו בהמשך במסגרת תביעת הגירושין.

 

הבאת הוכחות לאלימות פיננסית מצד בני הזוג

אחד מבין סוגי האלימות המשפחתית שפחות שומעים עליהם בהקשר לגירושין, הוא המקרה של אלימות פיננסית בנישואין. זאת חרף היותם של מקרים אלו שכיחים למדי. אלימות פיננסית או כלכלית, באה לכלל ביטוי לא אחת בכך שאחד הצדדים בנישואין מונע מהצד השני את השימוש בכרטיסי אשראי, במזומן, או בצ'קים, ו/או מגביל באופן ניכר את היקף ההוצאות שמתאפשר לצד השני, בכך שהוא מבצע מעקב יסודי אחר חשבון הבנק המשותף.

אלימות כלכלית עשויה לשמש גם היא כעילה לגירושין, אולם לא בהכרח קל להוכיח את קיומה. זהו הקשר נוסף שבו שירותיו של חוקר פרטי לפני גירושין עשויים להיות מאוד נחוצים.

 

כיצד עורך דין גירושין יכול להשתמש בראיות שאסף חוקר פרטי לפני גירושין לתועלת מיוצגיו?

אף כי שירותיו של חוקר פרטי לפני גירושין מסייעים מאוד במצבים מהסוג שתואר במאמר זה, חשוב מאוד לזכור כי אין אף ראיה שחוקר פרטי יכול לספק לכם, שתעמוד בזכות עצמה בהליך הגירושין. על מנת למצות את הזכויות והאינטרסים שלכם בגירושין, תידרשו להסתייע גם בעורך דין גירושין, שיייצג אתכם בבית המשפט תוך שימוש בראיות שהחוקר הפרטי אסף, במסגרת הליך הגירושין.

אודות המחברת

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

למה לצפות מהליך גישור גירושין

הליך הגירושין בין בני הזוג מפגיש אותם, לאחר שנים של חיים משותפים, משני צדי המתרס כאשר כל צד אוחז בעמדה שונה באשר לסוגיות הנובעות מהפרידה,

צו הרחקה בגירושין

צו הרחקה בגירושין הוא צו בית משפט שמאפשר להרחיק אדם מבן / בת זוגו ו/או ילדיו, במידה ועולה חשד לכך שאותו אדם יפגע בבני משפחתו.

תביעת גירושין – עיקרי התהליך

כאשר יחסיהם של בני זוג נשואים עולים על שרטון, לעיתים מגיעים של בני הזוג להחלטה משותפת לפתוח בהליך גירושין בהסכמה. במצב כזה, ככל שבני הזוג