חדלות פירעון לעסקים קטנים – מתי לפנות לעורך דין?

בעלי עסקים קטנים שחוו קושי כלכלי תוהים לא פעם לגבי ההתאמה שלהם להליך חדלות פירעון. עובדה זו הובילה לכתיבת המדריך הנוכחי שיעניק את המענה המלא לתרחיש נפוץ זה. הישארו כאן ותגלו מתי עליכם לפנות לעורך דין? ואיך תוכלו להיות בטוחים בכך שמדובר בגורם מוסמך ומומלץ?

 

הקדמה – מה זה חדלות פירעון?

בעוד כמה רגעים נענה על השאלה שלשמה התכנסנו. קודם לכן, עליכם להכיר בהגדרה של המונח "חדלות פירעון", כדי שתוכלו להבין איך הוא נוגע לכם, בעלי העסקים הקטנים. נסביר שזהו מצב שבו אין באפשרותכם לפרוע את החוב של העסק. החוק מבדיל בין חייבים שהגיע למצב שכזה בעקבות התנהלות כלכלית שגויה לבין מי שמצאו את עצמם מתמודדים עם אירוע לא צפוי. יש לחוק זה 3 מטרות עיקריות שחשוב להכיר בהן מראש:

  1. לשקם אתכם, החייבים, ולשים את השיקום הכלכלי שלכם במרכז
  2. להגדיל את שיעור החוב שייפרע לנושים
  3. להקל על ההתמודדות עם הליכים בירוקרטים שונים (שהיו קבועים בחוק בעבר)

 

פְּשִׁיטַת רֶגֶל

 

הזמן המתאים לקבלת סיוע משפטי

בעלי עסקים קטנים צריכים לפנות בהקדם לקבלת סיוע משפטי מצד עורך דין טל טאוב ושות' במידה ואלו מצאו את עצמם מתמודדים עם אחד מהתרחישים הבאים:

  • אין ביכולתם לשלם את החובות הקרובים והעתידיים
  • סכום החובות הכולל עולה על שווי הכספים והרכוש שיש בידים

 

איך עורך הדין יסייע לכם?

ההסתייעות מצד עורך דין חדלות פירעון הינה חיונית. שכן, זה ייצור עבורכם תוכנית עבודה מסודרת. כך תולו לדעת מה אתם רוצים להשיג ומה עליכם לעשות כדי להגיע לתוצאה הרצויה. לצד זאת, עורך הדין יסייע בכל הנוגע להתמודדות עם הנושים. הרי יש צורך בהכנת אסטרטגיה מקצועית שתוביל להסכמות מהירות. אם לא די בכך, עורך הדין צפוי לצמצם סנקציות שונות שעשויות להפתיע אתכם בהמשך. מדובר לצורך הדוגמא בהגשת בקשה לשלילת רישיון או הוצאה של צו עיכוב יציאה מהארץ.

בעלי עסקים קטנים

 

כך תגיעו לעורך דין נחשב בדיני חדלות פירעון

פנייה לעורך דין שעוסק בחדלות פירעון חייבת להתבצע בשיקול דעת, תוך היכרות עם הקריטריונים הבסיסיים הבאים:

  • בעל ניסיון רב בתחום
  • ייצג בעבר בעלי עסקים קטנים
  • קיבל המלצות טובות

 

נדגיש שתוכלו להגיע לעורך דין שכזה בקלות. שכן, ישנם פורטלים, פורומים ורשתות חברתיות שמרכזות את המידע הרלוונטי בנושא. קריאה מעמיקה תגלה בפניכם את היתרונות והחסרונות של עורך הדין, כך שתוכלו לבחון את התאמתו לתהליך האישי שלכם.

 

לסיכום

בעלי עסקים צריכים לפנות לעורך דין חדלות פירעון במידה והם לא יכולים לשלם את החובות. שכן, זה יתשאל אותם בנושא, במטרה לבדוק את התאמתם להגשת הבקשה. כעת אתם מכירים במידע הרלוונטי, כך שנותר לכם רק להגיע להחלטות בנושא ולהתחיל בהסדרת החובות שצברתם עם הזמן.

עורך דין חדלות פירעון

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף

מה זה התרת נישואים

זוגות מעורבים רבים בישראל צריכים להתמודד עם התרת נישואין בדרך חוקית ומסודרת. בישראל יש תהליך מסודר שצריך לעבור כדי להשיג את התרת הנישואים המיוחלת. מאמר