העלמת כספים בגירושין

זוגות רבים נישאים תחת חופה וקידושין, ומרגישים ביום החתונה שלהם שהם הגיעו אל הנחלה, מצאו את שאהבה נפשם, ושמעתה ואילך יהיו חייהם הזוגיים סוגים בשושנים. אולם לצערנו הרב, במציאות הישראלית רבים מהזוגות מגלים, בתוך פרק זמן כזה או אחר, כי המציאות היומיומית של חיי הנישואין היא לעיתים מאתגרת ואף בלתי נסבלת עבורם. כך קורה שרבים מגיעים למדרגות הרבנות במטרה להסדיר את הגירושין ביניהם.

הליך הגירושין בחלק מהפעמים נעשה בצורה יפה, מכבדת, מנומסת ותוך שמירה על כלל הוראות החוק בנושא. אולם במקרים לא מבוטלים, ההליך מקבל תפנית מכוערת, גסה, מזלזלת ואף פלילית. העלמת כספים בגירושין היא בין המעשים הגרועים ביותר שיכולים להתבצע בידי מי מבני הזוג הנתונים בהליכי הגירושין, שכן מדובר גם בעבירה על החוק, וגם במעשה בלתי מוסרי בעליל כלפי בן הזוג השני.

חשוב גם לדעת כי העלמת כספים בגירושין עלולה לעלות לבן הזוג שהעלים את הכספים ביוקר, בסופו של דבר. במאמר זה נבין קצת יותר לעומק את הנושא, ונבחן את האופן שבו מעורבות של עורך דין גירושין במקרים כאלו, יכולה להפוך את הקערה על פיה, לטובת בן הזוג שנפגע מהעלמת הכספים.

העלמת כספים בגירושין – מי עושה דבר כזה?

במערכת יחסים רומנטית המתקיימת בין שני בני זוג, יכולים לעלות כל מיני נושאים. הנושאים האלו צריכים לקבל תשומת לב בצורה יפה ומכובדת, ולא להפוך לנקודה שעליה אפשר ללחוץ, ואף לכזו שניתן להשתמש בה כנגד הצד השני. אחד הנושאים האלו הוא הנושא הכלכלי והכספי, והוא עלול לעמוד כחוצץ בין שני בני הזוג לאורך חיי הנישואין ועל אחת כמה וכמה בזמן הליך הגירושין.

לצערנו, רבים מדי האנשים שמשתמשים בכסף ככוח על הצד השני בזמן הליך הגירושין, כוח שבא לידי ביטוי, בין היתר, באמצעות העלמת כספים בגירושין.

 

מה זה אומר, העלמת כספים בגירושין?

כשמדברים על העלמת כספים בגירושין, מדברים על פעולה שבמסגרתה אחד משני בני הזוג מעלים כספים השייכים לו או לו ולבן הזוג השני, ופשוט "מוחק" אותם מרשימת הכספים בהם בני הזוג יצטרכו לחלוק ברגע הגירושין. הכספים יכולים להגיע בצורת כספים נזילים וזמינים, בצורת נכסים ועוד.

העלמת כספים בגירושין היא כמובן עבירה פלילית, ולכן לא רק שלא כדאי לבצע אותה על מנת לא לפגוע בהליך הגירושין ובבן הזוג, אלא משום שהיא עלולה להוביל לעונשים כבדים, הן מבחינת קנסות והן מבחינת סנקציות חמורות יותר.

העלמת כספים בגירושין
העלמת כספים בגירושין

לאילו מצבים העלמת כספים בגירושין עלולה להוביל?

היות ומדובר בעבירה פלילית לכל דבר ועניין, המחיר בעבורה יכול להיות קשה מנשוא. ראשית, במידה והתבצעה העלמת כספים בגירושין שלא התגלתה על ידי בן הזוג השני, הוא עלול, מבלי לדעת, להפסיד כספים רבים בחלוקת הנכסים והכספים בזמן הליך הגירושין.

שנית, במידה והתבצעה העלמת כספים בגירושין שאכן נתגלתה על ידי בן הזוג השני, הוא יכול לצאת למסע אחר הכספים, לשלוף ראיות והוכחות, ולהוביל אל עבר ענישה חמורה של בית המשפט כלפי בן הזוג שהעלים את הכספים, שתוכל לבוא לידי ביטוי במגוון רמות.

 

מה בין עורך דין גירושין לבין העלמת כספים בגירושין?

עורך דין גירושין יכול להיות רלוונטי בזמן שהתבצעה העלמת כספים בגירושין מכמה וכמה זוויות:

  1. עורך דין גירושין יכול לייצג את בן הזוג שחושד שהתבצעה העלמת כספים בגירושין, ולהוביל אותו אל עבר דרך שתוכל לאפשר לו למצוא את הכספים האבודים.
  2. עורך דין גירושין יכול לייצג את בן הזוג שנחשד בהעלמת כספים בגירושין, על אף שלא ביצע אותה, ולהוכיח את צדקתו.
  3. עורך דין גירושין יכול לייצג את בן הזוג שביצע העלמת כספים בגירושין לאחר שנתפס, ולהוביל להפחתת הענישה המיועדת לו ככל שניתן.
  4. עורך דין גירושין יכול להיות רלוונטי עבור כל אחד משני בני הזוג גם ללא קשר או תלות בהעלמת כספים בגירושין, אלא פשוט כמייצג שלהם בזמן הליך הגירושין, גם ללא כל הסתעפות או סיבוך.

 

מדוע החשיבות של עורך דין גירושין במקרים הללו היא גדולה כל כך?

עורך דין גירושין, להבדיל מהרבה בעלי מקצוע אחרים, הוא לא סתם עוד מישהו שמלווה את בני הזוג בדרך, להיפך, במרבית המקרים יש לו חשיבות מכרעת בזמן המשפט.

עורך דין גירושין הוא זה שיכול לאסוף את כלל הנתונים החשובים לפתיחת התביעה ולביסוסה, הוא זה שיכול להכווין את המיוצג שלו אל עבר הפעולות הבאות הנדרשות ממנו בהליך, הוא זה שמכיר את מערכת בתי המשפט ויודע לבחור בדרך הטובה ביותר לייצג את מרשיו מולה, והוא זה שמכיר את כלל החוקים על בוריים, ויודע לנצל אותם לטובתו.

 

הסכנה בניסיון להתמודד עם העלמת כספים בגירושין ללא סיוע מעורך דין גירושין

בכל הליך גירושין באשר הוא, בין אם התבצעה במסגרתו העלמת כספים בגירושין ובין אם לאו, חשוב לקבל עזרה וסיוע מטעם עורך דין גירושין מקצועי. בלעדיו הדרך של המעורבים בעניין תהיה מלאה בגישושים ודשדוש במקום, שעלולים בסופו של דבר לעלות בתוהו.

לעומת זאת, כאשר עורך דין גירושין מסייע לאורך כל הדרך, ניסיונות הגישוש הופכים לצעדים בטוחים ואיתנים, אשר מאפשרים לשני הצדדים לסלול לעצמם דרך טובה וברורה אל עבר סיום ההליך.

 

העלמת כספים בגירושין: כל רגע ללא סיוע מעורך דין גירושין הוא בזבוז של זמן יקר

במיוחד במקרים שבהם התבצעה העלמת כספים בגירושין, או במקרים שקיים חשד שאכן התבצעה העלמת כספים בגירושין, חבל לבזבז זמן יקר. ככל שהעניין יטופל בצורה מהירה יותר, כך הוא יוכל לקבל מענה טוב יותר ומיידי יותר, וכך להוביל אל עבר הליך גירושין מסודר, פשוט וקל.

בעזרת עורך דין גירושין כל פעולה שתידרשו לבצע בהליך תהיה הרבה יותר נגישה ופשוטה, ולכן מומלץ וכדאי לפנות לעו"ד המתמחה בנושא עוד היום, לשם פתיחה בהליך וקידום שלו.

אודות המחברת

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

זכויות בעלות על דירה

זכויות בעלות על דירה בהליך הגירושין מהווה את סיומה של מערכת יחסים זוגית ומשפחתית אך הוא גם מהווה סיום של שותפות בכל הנוגע לרכוש של

איזון משאבים

גירושין הינם הליך קשה מנטלית אך גם סבוך מבחינה משפטית וחשוב לתת את הדעת על כל הנושאים הדורשים הסדרה בעת הליך הגירושין. אחד מאלו הינו

פירוק שיתוף בדירה

עבור זוגות רבים הנכס המשמעותי ביותר שירכשו לאורך חייהם הזוגיים יהיה דירת מגורים או לעיתים דירה להשקעה. בעת הליך הגירושין שהוא פירוק הסכם הזוגיות בין

רכוש שהושג לפני הנישואין

חלוקת רכוש בגירושין הינה אחת הסיבות העיקריות לסכסוכי גירושין והגשת תביעות. כתוצאה מכך הליך הגירושין שהוא קשה לכל הגורמים המעורבים בו, הופך לקשה אף יותר

חלוקת רכוש בגירושין

גירושין הוא אחד השלבים במערכת הזוגית שאף זוג אינו רוצה להגיע אליו. ורבים מחליטים לדחות ולהדחיק כל מחשבה והחלטה הקשורה בהליך רק לרגע בו ידרשו

חלוקת דירה בגירושין

אחת הסוגיות הקשות ביותר המתעוררות בעת הליך הגירושין של בני זוג הינה חלוקה של הרכוש של בני הזוג בכלל ושל הדירה שבבעלותם בפרט. מדובר באחד