הסכם ממון – חובות

הסכמי ממון כוללים בתוכם הרבה מאוד אלמנטים שחשוב להכירם, והם לוקחים בחשבון תסריטים שונים שעלולים לקרות במהלך תקופת הנישואים ובמקרה והקשר לא יצלח. הרבה אנשים נוטים לחשוב שהסכמים מסוג זה נחתמים רק בין אנשים אמידים שלא רוצים לאבד את הכסף שלהם במקרה של גירושין, אך בנושא של הסכם ממון – חובות משחקים גם הם תפקיד מרכזי. אנשים רבים חותמים על הסכמי ממון כדי לא להיקלע לחובות שבן או בת הזוג עלולים להיקלע אליהם. זה נובע מהמון סיבות, וכדאי מאוד להבין את הסיטואציות השונות כדי להימנע מהפתעות ברגע האמת.

הסכם ממון – חובות וזכויות

מרבית האנשים נכנסים אל תוך מערכות יחסים משמעותיות בשלב מוקדם יחסית של הקריירה. הם יודעים מה הכיוון הכללי שלהם, אך לא השתקעו בתפקיד שיהיה שלהם למשך שנים רבות. במקרה של אנשים עצמאים, שחולמים, או רוצים לפתוח עסק משלהם, הנושא הוא מורכב יותר.

יש צורך בהשקעה כספית גדולה, ואין ערובה להצלחת העסק, כך שחובות הן בהחלט אופציה. בנוסף, יש אנשים שהם יותר בזבזנים, ופחות מחושבים, והסיכוי שלהם להיכנס לחובות גבוה יותר. לכן, חשוב מאוד לחתום על הסכם ממון כאשר מתחתנים עם אנשים מסוימים, אם לא רוצים להיקלע לחובות שיכולים לגרום לקריסה כלכלית.

 

על הסכמי ממון כדרך למנוע חלוקה הדדית של נטל החובות בגירושין

כאשר אחד מבני הזוג צובר חובות במהלך הנישואים, החוק בישראל מורה על חלוקה של החוב במקרה של גירושין. יש בכך בעייתיות, אך זה נובע מהעובדה שעם כל זכות באה גם חובה. כלומר, אם אדם יכול ליהנות מפירות העבודה של בן זוגו בעת פרידה, הוא צריך לקחת על עצמו גם את החובות, שכן זוגיות היא הליך משותף.

החובות יכולים להגיע לסכומים גבוהים מאוד, וה"עונש" עלול להיות קשה מנשוא. הסכם ממון לפני נישואים הוא כזה שיכול למנוע את המפלה הזו.

 

הבעייתיות בהעדר הסכם ממון כשקיימים חובות בגירושין

חובות לא תמיד מסתכמים בהחזרת כספים לבנק או לגורמים כאלו ואחרים, אלא גם יכולים להגיע לעיקולים. כל עוד אין הסכם ממון בתוקף, הרכוש שיכול להיות מעוקל הוא הרכוש המשותף ואפילו הרכוש של בן הזוג השני. הסכם ממון מקיף מונע את הבעייתיות הזו, שכן הוא מחלק את הרכוש עוד בטרם התקיימה הפרידה. בכל מה שקשור לעריכת הסכם ממון – חובות וזכויות, חשוב מאוד לעבוד עם עו"ד גירושין אשר מכיר את העולם הזה על בוריו.

הסכם ממון – חובות
הסכם ממון – חובות

הסכם ממון – חובות: העבודה של עו"ד גירושין

העבודה של עו"ד גירושין במקרים של חתימת הסכם ממון בעקבות חשש לחובות היא שונה מעריכת הסכם ממון רגיל. כאן, הבעיה היא איננה חשש מפני איבוד חסכונות, אלא מפעולות אקטיביות שייעשו תוך כדי הנישואים, אשר יקשו מאוד לצאת מהן בצורה נכונה מבחינה כלכלית. חשוב לציין כי אם אדם אגר חובות עוד לפני הנישואין, בן או בת הזוג לא יצטרכו לשלם את אותם חובות במקרה של פרידה.

 

מדוע עורך דין גירושין נדרש לזהירות יתרה בעת הטיפול בנושא החובות בעריכת הסכם ממון

עו"ד גירושין צריך לגשת לעריכת הסכם ממון בזהירות יתרה, ולבטח כאשר מדובר בחשש מחובות. לרוב, מי שמבקש את הסכם הממון זהו האדם החזק יותר מבחינה כלכלית בקשר, שכן הוא לא רוצה לאבד את הונו. הסכם ממון בו החשש מחוב משחק תפקיד, מכניס אלמנט נוסף של חוסר אמונה בבן זוג אל תוך הקשר.

לכן, עו"ד גירושין העוסק במקרה כזה, חייב להגיע רגיש יותר ולדעת לגבש הסכם שיהיה מקובל על כל הצדדים, מבלי לייצר פגיעה בצד השני. ההסכמים לא צריכים להיות דרקוניים מדי, אלא בעיקר זהירים.

 

מה בין הסכם ממון – חובות ושקט נפשי

החשש משינוי דרסטי במצב הכלכלי הוא גדול. אנשים רואים את בני הזוג שלהם נכנסים לעיתים להרפתקאות כלכליות, שהם לא בטוחים במאת האחוזים בהצלחתם, או ברמת ההשפעה שלהם על המשפחה. כמובן, כאשר יש ילדים אשר מעורבים בסיפור, צריך להיות אף יותר זהירים.

עם זאת, יש אנשים שלא תמיד מתחשבים במציאות, ונכנסים להוצאות גדולות, מתוך מחשבה שיהיה קל להחזיר את הכספים לאחר מכן. לא זה תמיד המצב, וחובות הם אלמנט ידוע לשמצה בכל הנוגע לחיסול מערכות יחסים. וכך, הסכם ממון טוב מונע את כל השתלשלות האירועים המצערת הזו.

 

הסכם ממון לטיפול בחובות בגירושין – הסדר כלכלי קריטי

הסדרים כלכליים מכל סוג הם חשוב, על מנת למנוע מפגש לא נעים בבית המשפט. כאשר יש התנגשות בין הרצונות של בני זוג לאחר הפרידה, סביר להניח שהם יפגשו בבית המשפט, בתהליך שהוא ארוך וקשה מנטלית. עם הסכם ממון בתוקף, הרבה יותר קל להתנהל ולעבור לנושאים הבוערים הנוספים, כמו חלוקת הזמן עם הילדים.

עו"ד גירושין צריך להבהיר לזוג את כל התסריטים האפשריים, ולדחוף לחתימה על הסכם ממון איכותי, עוד לפני שנכנסים מתחת לחופה.

 

הסכם ממון כפתרון למניעת התמודדות עם חובות של בני הזוג בגירושין

האפשרות לבקש מבן או בת הזוג לחתום על הסכמי ממון לפני החתונה היא כזו שמפחידה המון אנשים. אף אחד לא רוצה להכעיס את בן הזוג, ולגרום לו לפקפק באמון שבתוך הקשר. עם זאת, שיעור המתגרשים בישראל גבוה במיוחד, ויש המון אנשים שנכנסים לחובות, וצריכים לא לגרור את בני הזוג שלהם ביחד לתהום, אם וכאשר נפרדים.

בכל הנוגע לעריכת הסכם ממון – חובות צריכים להיות בראש סדר העדיפויות, ביחד עם נכסים וכספים. כלומר, עו"ד גירושין צריך להתייחס לכל האלמנטים הכלכליים הבעייתיים שעלולים לצוץ בקשר.

 

בשורה התחתונה

עו"ד גירושין טוב הוא נכס אמיתי, ויכול להביא להקלה גדולה באחד הרגעים הגדולים והקשים ביותר בחיים – הגירושין. חשוב מאוד לבחור עורך דין עם סט כלים מתאים להתמודדות עם הנושא, עם הרגישות המתאימה והיכולות המקצועיות הנכונות והספציפיות ביותר, אשר יאפשרו ללקוחות שלו לקבל הסכם הוגן, מהודק ונכון, אשר ימנע צרות בזמן פרידה.

אודות המחברת

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

ביטול הסכם ממון

הסכם ממון הוא חוזה משפטי לכל דבר ועניין. ככזה יש לו מעמד משפטי של פסק דין מחייב. אולם יחד עם זאת, כאשר ניתן להוכיח שההסכם

הסכם ממון כהסכם מקפח

השאיפות הרומנטיות של מרביתנו כוללות מציאת בן או בת זוג איתם נוכל לבלות את שארית ימינו, באושר וגם בעושר. עם זאת, הסטטיסטיקה בישראל מראה סיפור

הסכם ממון על דירה

אנשים נכנסים למערכות יחסים בכל מיני סיטואציות שונות בחיים. לרוב, הרקע הסוציו אקונומי הוא די דומה, אך יש מקרים בהם יש הבדלים ברמת ההכנסות והרקע

כללים לביטול הסכם ממון

הסכמי ממון הם הסכמים שהייעוד שלהם הוא מציאת הדרך הנכונה לפירוק קשר הנישואים מבחינה כלכלית. בזמן פרידה, החיים של אנשים משתנים והם צריכים להמציא את

יחסי ממון בין בני זוג

בני זוג אשר מחליטים להתחתן בישראל צריכים להבין את כלל ההשלכות הנגזרות מכך. יש המון אלמנטים חוקיים סביב הנישואין, ורובם סובבים סביב כסף. האלמנט הכלכלי