האם יש הבדל בין עו"ד מסחרי לעו"ד עסקים

ודאי שמעתם לא פעם את צמד המילים עורך דין מסחרי ועורך דין עסקים, ותהיתם מה כל אחד מהם אומר. האם יש הבדל בין עורך דין מסחרי לעורך דין עסקים? באנו לעשות לכם קצת סדר בבלאגן. קדימה, בואו נתחיל.

 

הקדמה

רבים אינם יודעים האם יש הבדל בין עורך דין מסחרי לעורך דין עסקים. תנו לנו לספר לכם, אין כל הבדל. מה תפקידו של עורך דין מסחרי ולמה הוא מכונה גם עורך דין עסקים? על כך נפרט במאמר הבא.

 

עורך דין מסחרי – מה תפקידו

עורך דין מסחרי הוא עורך דין אשר תפקידו ללוות עסקים, תאגידים, חברות או שותפויות, בכלל השלבים שבדרך. עורך דין מסחרי מסייע בתהליך פתיחת עסק חדש, ליווי עסקים במהלך הדרך בתהליכים שונים, וכן אמון על עריכת חוזים והסכמים שונים, לרבות חוזי העסקה, הסכמי שותפים, מייסדים ועוד, וכן הובלה, ליווי וייצוג בתהליכים משפטיים שונים. בשל כך, רבים נוטים לקרוא לעורך דין מסחרי עורך דין עסקים, אך למעשה מדובר על עורך דין שמתמחה במשפט מסחרי.

 

עורך דין מסחרי – מי צריך ולמה

כל בעל עסק קטן כגדול צריך במהלך דרכו עורך דין מסחרי, הן באופן שוטף והן בעת תהליכים ומהלכים שונים. רבים נוטים לזלזל בחשיבות השימוש בשירותיו של עורך דין מסחרי, אך מגלים את טעותם לאחר מכן.

עסקים בתחילת דרכם, לרוב יצטרכו את שירותיו של עורך דן מסחרי לשם פתיחה ורישום של החברה בכלל המקומות הדרושים, וכן לשם תשלומי האגרות השונות והפיכת החברה לפעילה.

עורך דין מסחרי אחראי על בחינת ההסכמים בין העסק ללקוחות וכן בין העסק לספקים, וכמובן בין העסק לעובדים המועסקים בו.

 

עורך דין מסחרי – מה החשיבות

ישנה חשיבות רבה לשכור את שירותיו של עורך דין מסחרי לעסק שלכם. עורך דין מסחרי מומחה בתחום, יכול למנוע מעסק להיקלע לעסקאות או שותפויות שאינן מתאימות לו. כמו כן, עורך דין מסחרי מומחה ומקצועי יכול לסייע בפתירת בעיות ומניעת תביעות וקנסות כאלו ואחרים על העסק. עורך דין מסחרי מקצועי יסייע בבדיקת הסכמים וניסוחם של חוזים, הן במהלך הפעילות השוטפת של העסק והן במקרים מיוחדים.

 

בשורה התחתונה – האם יש הבדל בין עו"ד מסחרי לעו"ד עסקים

אם תהיתם האם יש הבדל בין עו"ד מסחרי לעו"ד עסקים, תנו לנו לספר לכם – אין. עורך דין מסחרי מלווה עסקים ובשל כך רבים חושבים כי מדובר בעורך דין עסקים. עורך דין מסחרי מסייע לעסקים קטנים כגדולים, מתחילים כוותיקים בשלל סיטואציות שונות. עורך דין מסחרי מסייע בעריכת חוזים והסכמים, פתיחה ורישום של חברות, בחינת הסכמים, עסקאות ושותפויות. כמו כן, עורך דין מסחרי מסייע למנוע בעיות וויכוחים, וכן עסקאות אשר אינן מטיבות לעסק. בשורה התחתונה, כל בעל עסק חייב עורך דין מסחרי לעסק שלו.

סמל משפטי

 

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף