איך עו"ד נזיקין יכול לסייע בהשגת פיצויים על נזקי גוף

החיים עלולים לזמן לכל אחד מאיתנו אירועים בלתי צפויים ולא רצויים שיגרמו לנו נזק גופני. מאירוע חריג של תאונת דרכים ועד תאונה במהלך פעילות ספורטיבית או נזק בלתי צפוי כתוצאה מהזנחה רפואית – עורך דין נזיקין הוא הגורם המקצועי שנועד לסייע לנפגעים לקבל את מלוא הפיצוי המגיע להם בגין הנזק שנגרם להם. במאמר זה נרחיב על תפקידיו ומעמדו של עורך הדין בתהליך של תביעת פיצויים עבור נזקי גוף.

 

חשיבות עורך הדין בתביעת פיצויים

משרד עו"ד נזיקין כמו משרד עורכי דין פייפר-כהן הוא הגורם המקצועי שעוסק בכל הליכי התביעה לפיצויים במקרה של נזק גופני. הידע המשפטי הנרחב בתחום דיני הנזיקין והניסיון הרב שצבר בטיפול במקרים דומים הופכים אותו לגורם מפתח בהגשת התביעה וניהולה באופן מיטבי. בנוסף, עורכי הדין מכירים היטב את הכללים והתקנות המשפטיות הרלוונטיות לשיפוי בגין נזקי גוף וחשוב לא פחות – יודעים כיצד לפענח אותם לטובת לקוחותיהם.

 

תפקידי עורך הדין בתהליך התביעה

עורך הדין הוא הגורם המרכזי בתהליך תביעת הפיצויים בגין נזקי גוף. עליו מוטלת האחריות לאסוף את כל החומר הרלוונטי ולנהל חקירה מעמיקה במטרה להוכיח את הקשר הסיבתי שבין האירוע לנזק. לאחר מכן, תפקידו לבצע הערכה מדויקת של שיעור הנזק הגופני והשלכותיו לטווח ארוך כדי לחשב את סכום הפיצויים הראוי. בנוסף, עורך הדין מנהל משא ומתן עם הצד השני במטרה להגיע להסכם פשרה ראוי, ובמקרה של דיון משפטי – מייצג את הנפגע בבית המשפט תוך שהוא מגן על זכויותיו וקידום האינטרסים המשפטיים והאישיים שלו.

 

ניהול המשא ומתן לקראת פשרה

במרבית המקרים, הליך תביעת פיצויים בגין נזקי גוף אינו מסתיים בדיון משפטי רשמי. במקום זאת, עורכי הדין של שני הצדדים נכנסים לתהליך של משא ומתן ממושך במטרה להגיע להסכם פשרה שיסיים את המחלוקת ללא צורך בהליך משפטי יקר וארוך. במהלך המשא ומתן, עורך הדין של הנפגע יפעל להשגת הפיצוי הגבוה ביותר האפשרי בתנאים המקובלים על לקוחו. הוא יציג בפני הצד השני את הראיות והנתונים התומכים בדרישת הפיצוי, תוך נכונות להגיע לפשרה הוגנת שתניח את דעת שני הצדדים. ניהול משא ומתן מוצלח מצריך כישורי משא ומתן מעולים ונחישות מצד עורך הדין לעמוד על האינטרסים של לקוחו.

 

ליווי הנפגע במהלך ההליך המשפטי

במידה ולא ניתן להגיע להסכם פשרה, ההליך המשפטי עלול להימשך לאורך שנים. עורך הדין יכין את התיק המשפטי וייצג את הנפגע בדיונים המשפטיים הרלוונטיים עד תום ההליך על כל שלביו. מלבד ההיבט המשפטי הטכני, עורך הדין גם ילווה את הנפגע לאורך כל הדרך, יסייע לו להתמודד עם הקשיים הרגשיים והפיזיים הכרוכים בתביעה ארוכת השנים ויפעל לקידום האינטרסים האישיים והמשפטיים שלו.

עורך דין נזיקין

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף

מה זה התרת נישואים

זוגות מעורבים רבים בישראל צריכים להתמודד עם התרת נישואין בדרך חוקית ומסודרת. בישראל יש תהליך מסודר שצריך לעבור כדי להשיג את התרת הנישואים המיוחלת. מאמר