באילו מועדים מבצעים איזון משאבים בגירושין?

הליך של איזון משאבים, הוא הליך שזוגות רבים המגיעים לכדי גירושין יצטרכו לעבור לפני החתימה וההגעה להסכם הגירושין הסופי.

איזון המשאבים נועד לחלק את כל האלמנטים הכלכליים וההון שצבר כל אחד מבני הזוג, בין בני הזוג באופן השוויוני וההוגן שההליך המשפטי יראה לנכון.

המטרה של הליך זה היא להגיע לאיזון משאבים בין בני הזוג באופן המאוזן והשווה האפשרי.

לפניכם קצת על באילו מועדים מבצעים איזון משאבים בגירושין?

מה הוא איזון משאבים בגירושין?

הסדר איזון משאבים בגירושין הוא הסדר שנועד לבצע חלוקה שווה והגונה בין רכושם ונכסם של בני הזוג בעת גירושיהם – במקרים בהם אין הסכם אחר, או הסכם ממון בין השניים ויש צורך בחלוקה והגעה להסכמה כעת. בעת תהליך הגירושין הסכם הגירושין צריך לקבוע את חלוקת הנכסים, הממון, המשמורת על הילדים והמזונות בין היתר – וכדי להגיע למסקנות וחלוקה שווה בנכסים ובממון המשותף של בני הזוג, מבצע בית המשפט תהליך של איזון משאבים הבוחן את הנכסים, הממון ושווי ערכן, ומחלק אותם בין בני הזוג באופן השוויוני ולפי שרואה לנכון. כדי להתמודד היטב עם ההליך מומלץ ליצור קשר עם עורך דין גירושין מומלץ בירושלים ולקבל את ההגנה המיטבית.

 

מה הוא מועד קרע ואיך הוא קשור לאיזון משאבים?

מועד הקרע, הוא מועד מסוים שנקבע בהליכי גירושין הקובע מתי ייכנס לתוקף ה'קרע', ההיפרדות הכלכלית והבירוקרטית של בני הזוג. לאחר מועד הקרע בעצם, מתחילים בני הזוג לחיות בחשבונות נפרדים, וכך למועד הקרע יש כמובן השלכות כלכליות עצומות – במיוחד כי בהליך איזון משאבים צד אחד עומד לקבל יותר ממה שהרוויח בעצמו, והצד השני עומד להעביר הון משלו לצד האחר, ולהפסיד כך מהליך איזון המשאבים מה שיוצר ניגוד אינטרסים משמעותי בין בני הזוג. לכן כמובן וצד אחד ירצה שמועד הקרע יהיה כמה שיותר מוקדם, והצד השני ירצה להאריך את המועד וליהנות מאד משכורות על הדרך.

 

מתי נקבע מועד הקרע?

הנוהג הוא שמועד הקרע נקבע לפי מועד התחלת ההליכים המשפטיים בין הזוג, אך מאחר ולרוב המועד הספציפי של מועד הקרע נתון לוויכוחים ולאינטרסים מנוגדים מבחינה כלכלית בין בני הזוג, רבות לא תהיה הסכמה בין בני הזוג ובית המשפט יתערב. בקביעתו בית המשפט מושפע למשל מהתאריך בו אחד מבני הזוג עזב את הבית ויכול להחשיב זאת למועד הקרע, ומושפע בהחלטתו בנושא גם מבגידות או פגיעות שחלו בתוך קשר הזוג.

באילו מועדים מבצעים איזון משאבים בגירושין
באילו מועדים מבצעים איזון משאבים בגירושין

אילו אלמנטים נכללים בחלוקת איזון המשאבים בגירושין?

איזון משאבים בגירושין, לא כולל רק את כספי העובר ושב של בני הזוג, אלא עוד מגוון אלמנטים אחרים שחשוב להכיר ולהיות מודעים אליהם. ראשית, מלבד לחשבונות הבנק יש לאזן גם את נכסי הנדל"ן, כספי ההשקעות בבורסה, רווחים ואחוזים מהעסק הפרטי של אחד מבני הזוג במידה וקיים, ואף קרנות פרסיה וכדומה. כל אלמנט כלכלי בחיי בני הזוג יובא בחשבון וייכנס להסכם הגירושין והליך איזון המשאבים.

אנשי משפט

 

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף

מה זה התרת נישואים

זוגות מעורבים רבים בישראל צריכים להתמודד עם התרת נישואין בדרך חוקית ומסודרת. בישראל יש תהליך מסודר שצריך לעבור כדי להשיג את התרת הנישואים המיוחלת. מאמר