איך מטפלים בנזילה בצנרת?

כאשר יש לנו נזילה בבית, לא תמיד ניתן לזהות אותה בצורה מיידית, אך יש סימנים שתוכלו להבין מהם האם מדובר על נזילה ומה מקורה באמצעות זיהוי רצפה שקועה, עץ נפוח, קירות רטובים ועוד. נזילות הן אף פעם לא דבר נעימים לכל בעל בית או דירה, אך למרבה המזל אנחנו יכולים להיות אופטימיים ולדעת שנוכל לטפל בה בעזרת איש מקצוע ולאתר אותה בצורה פשוטה. אז איך מטפלים בנזילה בצנרת?

 

למה חשוב לאתר נזילות כמה שיותר מוקדם

נזילה באחד הקירות, בין אם מדובר על קיר חיצוני או רטיבות בקיר הפנימי הוא מפגע. לעיתים נדמה שמדובר במפגע אסתטי בלבד, אך עם כל הכבוד לאסתטיקה, לא מדובר רק על המראה של הקיר החיצוני, כי בסופו של דבר הנזילה פוגעת בקיר הפנימי.

קיר פנימי הנפגע מנזילות ורטיבות, מופיע לרוב על הקיר החיצוני אך הוא מסמל שמשהו לא טוב קורה. קיר אשר נפגע מנזילה ולא מטופל בזמן, יכול להינזק ולהרוס את הבית. בנוסף לכך, נזילה שאינה מטופלת, יכולה להביא איתה ריח של טחב, הריח הזה מאוד לא בריא לנשימה וזה עלול לגרום למחלות.

 

מה הן הדרכים לזהות את הנזילה

לא תמיד צריך להמתין לכתם על הקיר כדי לדעת שיש לנו בעיה בצנרת ומשהו לא מתפקד והוא בעצם מטפטף כל הזמן. תוכלו לחשוד גם אם קיבלתם חשבון מים חריג, גם ביחס לעונה שנחשבת יחסית חמה ונוטים להשתמש במים, וגם אם אתם שוטפים את הבית שלכם כל יום, זו צריכה להיות נורה אדומה עבורכם.

סימן נוסף שתוכלו לזהות הוא רעש לא מוכר שבוקע מאחד בקירות. שימו לב שלעיתים הכתמים יכולים להצטבר דווקא מאחורי רהיטים או חיפויי קירות, כך שיש מקרים שקשה מאוד להבחין בו מתפשט.

 

איך מטפלים בנזילה

קודם כל, על מנת לבצע איתור נזילה בצנרת עליכם להזמין איש מקצוע. איש המקצוע יבצע בדיקת לחץ, הוא ייסגר את השיבר הראשי ויחבר אליו שעון לחת. אם המד בשעון ירד, המשמעות לכך שהמים נוזלים מאחד הצינורות. הצעד הבא לאיתור הדליפה, הוא בעזרת מצלמה תרמית לרוב.

מפעילים מים חמים ועוברים עם המצלמה על תוואי הצינור עד לאיתור מקום הבעיה. אם לא אותרה נזילה בצינורות מים חמים, הבדיקה תעבור לצינורות המים הקרים. דבר שיכול לעשות באמצעות תרכובת גז. איש מקצוע מיומן ומנוסה ידע לפתור את הבעיה, לא משנה מה מקור הנזילה, וכך לעזור לכם לפתור את הבעיה לצמיתות.

 

לסיכום

חשוב מאוד להבין שצריך לאתר נזילות כמה שיותר מוקדם. יש מספר דרכים על מנת לאתר הנזילה, כמו למשל חשבון מים חריג, רעש לא מוכר, או לבדוק מאחורי רהיטים האם יש כתמי רטיבות שלא היו ומתפשטים. הכי חשוב להתייעץ עם איש מקצוע בתחום על מנת לטפל בבעיה מהשורש ולפתור אותה בצורה המיטבית.

צינור דליפה

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף

העלאת קצבת נכות 2022 ביטוח לאומי

 באתר של הביטוח הלאומי ניתן להתעדכן בהעלאת קצבת הנכות ובתוספות לאוכלוסיות שונות. המאמר יפרט מתי ניתן לקבל קצבת נכות ומהו תשלום הקצבה נכון ל-2022.  

האם ניתן להתגרש גם אם אחד הצדדים מסרב

המצב המשפטי בישראל, בכל הנוגע לנישואין וגירושין, הינו מורכב במיוחד והתחום כולו כפוף לדין הדתי. בני זוג יהודים נשואים יכולים להתגרש רק באמצעות ההליך הדתי