איך לרשום פטנט ולהגן על ההמצאה שלך – מדריך מקיף

הרבה מאיתנו חושבים המון. אנחנו מסתובבים בעולם, מכירים אנשים חדשים, נכנסים לשיחות מעניינות ולפעמים עולה לנו רעיון. רעיון שיכול עם הזמן להפוך לפטנט. יכול להיות כי כרגע זה רק בגדר רעיון וכי עוד צריך לפתח אותו כדי להפוך את הרעיון הזה לממשי. אם אתה מרגיש כי הרעיון הזה הוא בעל פוטנציאל, חשוב מאוד שתרשום אותו – זאת כדי להגן על ההמצאה שלך. אנחנו נדבר על הנושא הזה יותר לעומק.

 

למה לרשום פטנט?

אם יש לך פטנט, חשוב שתרשום אותו. כך בעצם יהיה לך זכות עליו וזה ימנע מאנשים אחרים להשתמש בהמצאה המוגנת הזו. חשוב לדעת כי כאשר רושמים פטנט, הזמן קצוב. הפטנט ישאר שמור לך ל-20 שנה מיום הגשת הבקשה לפטנט. לא כל יום עולה לנו רעיון שיכול להפוך למקור הכנסה ולכן, חשוב מאוד להיות מודע לכך ולפעול בהתאם.

לרשום פטנט

 

מה ההבדל בין אמצאה להמצאה?

לפני שנתקדם, חשוב מאוד להבדיל בין המצאה לאמצאה. כל אמצאה מתחילה בהמצאה. המצאה מתייחסת לתהליך המחשבתי ואמצאה מתייחסת לתוצאה. אמצאה היא בעצם התוצר המוגמר והמוגדר ואם הוא יעמוד בקריטריונים מסוימים, יהיה ניתן להתקדם לשלב הבא – רישום פטנט.

 

איך רושמים פטנט?

רישום פטנטים הוא תהליך וזה דבר שחשוב להבין. כדי לבצע את הרישום צריך לעבור כמה שלבים. ראשית, צריך להגיש בקשה לרשות הפטנטים. בקשה אשר כוללת פירוט על האמצאה. חשוב שזאת תהיה אמצאה חדשה ומועילה שינתן להוציא לפועל.

לאחר מכן, צריך לעבור תהליכים נוספים כגון:

  • אישור הגשה ותאריך
  • בחינת הבקשה
  • קבלת הבקשה
  • תקופת התנגדות

 

במידה ואתה עובר את השלבים הללו בהצלחה, אתה יכול לקבל את הפטנט.

הַמצָאָה

 

קניין רוחני

קניין רוחני הוא ענף משפטי מעניין מאוד אשר מזוהה עם רוח החדשנות. הוא מורכב ממגוון זכויות משפטיות אשר מגנות על האדם ואמצאותיו – כמו לדוגמא פטנטים, זכויות יוצרים ועוד. סקלר לוי עריכת דין הוא משרד אשר מורכב מצוות מקצועי בתחום זה של הקניין הרוחני. צוות זה יעזור לך בהליכים משפטיים מול רשות הפטנטים כך שאף אדם אחר לא יוכל להשתמש בהמצאה המוגנת שלך.

 

לסיכום

כאשר אנחנו מתבגרים אנחנו חווים חוויות חדשות, מכירים אנשים שונים ולפעמים אנחנו מגיעים לרעיונות נפלאים. רעיונות שעם הזמן יכולים להפוך למקום הכנסה. אם אתה רוצה לרשום פטנט כדי להגן על ההמצאה שלך, חשוב מאוד שתפנה לעורך דין מקצועי וטוב אשר מתמחה בתחום של הקניין הרוחני.

הוא יעזור לך להגיש את הבקשה שלך לרשות הפטנטים כך שאף בן אדם אחד לא יוכל להשתמש ברעיון שלך. חשוב שתזכור כי זהו תהליך שיכול לקחת זמן ולכן, חשוב שתהיה סבלני. בנוסף, יש לזכור כי מיום הגשת הבקשה, הפטנט ישאר שמור לך לזמן קצוב של 20 שנה. 20 שנה זה מספיק כדי לשנות את החיים שלך!

הליכים משפטיים

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף

מה זה התרת נישואים

זוגות מעורבים רבים בישראל צריכים להתמודד עם התרת נישואין בדרך חוקית ומסודרת. בישראל יש תהליך מסודר שצריך לעבור כדי להשיג את התרת הנישואים המיוחלת. מאמר