בניית תוכנית פעולה בתיק גירושין :

כמו בחיים גם בניהול תיק גירושין איננו יודעים לאן הרוח נושבת, שכן לעיתים הפתרון הינו בר השגה ורק דרוש מאמץ קטן לסיום הסכסוך תוך שישנה מוכנות הדדית של שני בני הזוג להגיע להסכמות ולסיים את התיק באמצעות גישור או מו"מ , אולם מנגד יכול להיות מצב שפניכם למאבק עיקש וסבוך שיתנהל בבית המשפט ובבית הדין הרבני. שורה תחתונה – קיים קושי לדעת כיצד הסתיים התיק ובאיזה שלב .


למה חשוב לבנות תוכנית פעולה כבר בתחילת ניהול תיק גירושין ?

ישנן שתי סיבות עיקריות לכך:

סיבה ראשונה – לרוב כשאתם מעוניינים להתחיל בהליכי גירושין אתם חשים חוסר וודאות וחוסר הביטחון, שכן ישנם חששות ושאלות כמו, איך יסתיים התיק ? האם אשיג את מה שאני רוצה ? מה יהיה עם הילדים ? מה יקרה מבחינה כלכלית ? מדובר בשאלות מהותיות וחשובות .

לכן כשאנחנו בונים תוכנית פעולה שמתאימה לתיק שלכם, אנחנו הלכה למעשה יוצרים וודאות ובטחון באמצעות תיאום ציפיות והצבת מטרות ברורות כמו –מה הגובה המזונות שאתם מוכנים לקבל או לשלם ? איזה סוג משמורת אתם מעוניינים ואופן הסדרי הראיה ? איך לחלק את הרכוש ומה אתם מצפים לקבל במסגרת החלוקה ? – כך למעשה אנחנו יוצרים תיאום ציפיות עם המציאות שבה אתם חיים ובד בבד כבר מתחילים את ההכנה להליכי גישור, מו"מ והליכים משפטיים.

לאחר שנענה על השאלות הללו, כבר קיימת וודאות לגבי מה אתם רוצים להשיג בתיק ומה הפערים בינכם לבין הצד השני, פערים שיסייעו לנו לקבל החלטה האם יש טעם לפתוח בהליכי מו"מ וגישור או שעדיף קודם לפתוח בהליכים משפטיים כבר בתחילת הדרך.

סיבה שניה – הכנה מוקדמת ובניית תוכנית פעולה, תסייע לכם לקבל החלטות נכונות ממקום רגוע ובכך תמזער מצבים בהם אתם מקבלים החלטות חפוזות שנובעות ממצוקה – תחשבו על זה שבמהלך ניהול תיק גירושין, אתם יודעים מה אתם רוצים להשיג ולא פועלים כמו עיוורים בחשיכה, אלא יש לכם תוכנית פעולה ועורך דין בגירושין שמייצג ומלווה אתכם לכל אורך הדרך.


מה דרוש לבניית תוכנית פעולה ?

לבניית תוכנית פעולה דרושים שני דברים עיקריים:

א. הצגת התמונה המלאה – חשוב מאוד להציג את התמונה המלאה ואת כל העובדות כפי שהן.

על מנת לטפל בתיק בצורה הטובה ביותר על עורך הדין לדעת את כל הפרטים שנוגעים לתיק שלך ולסיפורך האישי, רק כך ניתן לקבל החלטות נכונות ולבנות תוכנית פעולה מתאימה.

עובדות שקריות ו/או עיוותם ו/או אי הצגת נתונים ו/או הסתרתם עלולים, בראש ובראשונה לפגוע בכם ובאופן ניהול התיק, עד כדי נזקים בלתי הפיכים וכן לשנות באופן מהותי את האופן בו יתנהלו ההליכים המשפטיים וערוצי המו"מ והגישור.

ב. בחינת מטרות – במסגרת בניית תוכנית הפעולה אנו נבחן מה אתם מעוניינים להשיג בהתאם למציאות בשטח – אנחנו נעשה תיאום ציפיות בין מה שאתם רוצים להשיג ולבין מה שניתן להשיג וזאת בד בבד עם הערכת היכולות שלכם להסתדר ( כלכלית ופרקטית ) ביום שאחרי סיום תיק גירושין.

לסיום חשוב לציין, כי אופן ניהול התיק הינו דינאמי ונתון כל העת לשינויים בהתאם להתפתחויות בתיק, יש לגלות גמישות מחשבה ויצירתיות תוך הבנה שכמו כל דבר בחיים עלינו להיות חכמים ולא תמיד צודקים. תוכנית הפעולה מסייעת מאוד בניהול תיק גירושין ואנו נעשה בה שינויים רק במידה ומדובר בצעד נכון שישרת את האינטרסים שלכם .

חזרה לתיק גירושין >>
הוסף תגובה